Najpierw ACTA (i inwigilacja w sieci), teraz NIK (i kontrola preferencji seksulanych) - koniec z prywatnością?

Urzędnicy państwowi będą mogli zadawać Ci najbardziej intymne pytania.
Najpierw ACTA (i inwigilacja w sieci),  teraz NIK (i kontrola preferencji seksulanych) - koniec z prywatnością?
27.01.2012

Od kilku dni cała Polska żyje aferą związaną z ACTA. Okazuje się jednak, że permanentna inwigilacja w sieci to nie wszystko, co zagraża naszej prywatności. Również „w realu” możemy spodziewać się sporych zmian.

Już za parę miesięcy wejdzie w życie przepis znowelizowanej ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli. Na jej mocy urzędnicy państwowi otrzymają zupełnie nowe uprawnienia. Pracownicy NIK będą mogli zbierać i gromadzić informacje na temat naszego pochodzenia rasowego, preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet gromadzić dane o DNA, nałogach oraz o stanie naszego zdrowia – podaje Polityka. Co ciekawe, dostępu do takich informacji nie mają nawet służby specjalne.

Pomysłodawcy ustawy tłumaczą się, że uprawnienia te pomogą urzędnikom lepiej zorientować się w wydatkach Polaków na leczenie i tym samym dostosować do ich potrzeb finansowanie różnych świadczeń medycznych. Wielu naszych rodaków w postępowaniu tym widzi jednak kolejny krok zmierzający do ograniczenia naszych swobód obywatelskich.

W Internecie pojawiają się nawet głosy, że Polska zaczyna powoli stawać się państwem policyjnym, a z naszej demokracji zostało już bardzo niewiele.

Jak myślicie, do czego to wszystko zmierza?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Kredyt \"na dziadka\", czyli jak wyłudzić trochę pieniędzy od staruszka i kupić coś NA RATY

W Polsce przybywa zadłużonych emerytów.

Ostatnie pożegnanie na Facebooku (Nowa aplikacja \"If I Die\" zadziała po Twojej śmierci)

Założenie jest proste - kiedy umrzesz, na facebookowym profilu pojawi się ostatnia wiadomość, nagranie lub zdjęcie.

Polecane wideo

Komentarze (92)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2012 11:51
Głosowaliście na Tuska to teraz macie za swoje:) w przyszlych wyborach dalej glosujcie na PO wtedy z domu nie wyjdziecie po 19 :) powodzenia joł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2012 23:31
Jeśli to wejdzie w życie, to urzędas moze zdobyc mnóstwo informacji o mnie na przykłąd i pozniej to wykorzystac przeciwko mnie... np. wie, w jakich godzinach pracujesz - okazja czyni złodziejem-moze włamac ci sie do domu; wie, kiedy jestes sama w domu itp-moze cie nawet zgwalcic.... w takim swiecie ludzie moga wszystko
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2012 09:10
po to tumany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2012 00:57
To ostatni raz jak glosuje w wyborach na PO. Tusk i jego świta nie ma za grosz szacunku dla obywateli i ich zdania na temat spraw, które nas wszystkich dotyczą. Nie wiem na kogo zagłosuję za 3 lata, ale to NA PEWNO nie będzie to przeklęte PO.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2012 23:45
New World Order! No to się zaczyna... ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie