Czym są nasączone ubrania z Chin?

Większość sieciówek produkuje swoje ciuchy w Chinach. A niestety tamtejsi producenci przed transportem z Azji do Europy impregnują tkaniny...
Czym są nasączone ubrania z Chin?
22.01.2012

Nikt z nas nie dąży świadomie do kontaktu z toksycznymi chemikaliami. W naszej odzieży pełno jest jednak groźnych substancji. Nadruki na koszulkach zawierają niebezpieczny dla zdrowia kadm, a metalowe nitki w spódniczkach trujący nikiel.

Szczególnie szkodliwy jest również formaldehyd. Środek ten dodaje się do ubrań przeznaczonych na eksport. Dzięki tej substancji produkowane w Chinach sweterki i bluzeczki nie gniotą się podczas podróży do Europy oraz są zabezpieczone przed pleśnią.

Niestety, produkt ten to również silnie trująca i rakotwórcza substancja, która może podrażniać skórę oraz wywoływać szereg reakcji alergicznych. Co najgorsze jednak, naukowcy odkryli, że w większości ubrań importowanych z Chin poziom formaldehydu przekracza nawet o 900 procent bezpieczne normy – podaje Sfora.pl.

Takiej informacji nie znajdziemy oczywiście na żadnej metce. Producenci ubrań nie są bowiem zobowiązani do ujawniania substancji chemicznych użytych przy produkcji odzieży.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jak podkłada się głos w filmach porno?

Przy kolejnym dublu aktorom trudno jest wykrzesać z siebie odpowiednie dźwięki. Wtedy do akcji wkraczają tzw. „wzdychacze”.

Naked BODY SUSHI: Japoński przysmak serwowany na nagim ciele (CIEKAWOSTKI)

Nyotaimori cieszy się coraz większą popularnością także w Polsce.

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2012 10:58
już sami nie wiemy co nam szkodzi, a co nie. ja kupuję ciuchy z wólki kosowskiej - kosztują grosze, a można coś całkiem ładnego trafić. wiadomo, nie są to oryginalne ciuchy najlepszych projektantów, ale cena czyni cuda ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2012 23:52
Biedni ludzie z Chin i Indii pracuja przy tych tkaninach za dolca dziennie. Nie dosc, ze przymieraja glodem, to jeszcze ciezko choruja. Te ubrania w pl sa drogie, za drogie na ich jakosc i koszt produkcji. Mozna znalezc ubrania od innych producentow, tansze. Nie trzeba sie nawet zbytnio wysilic.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2012 03:30
nie no wez
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2012 17:13
metalowe nitki ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2012 00:21
Nie no, może się rzucam o byle co, ale jak, kurczaki, może być 900 % ?? Myślałam, że góra 100 ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo