Policyjna obława na lalki BARBIE w Iranie - dziewczynki wyznające Islam nie powinny jej oglądać!

Długonoga zabawka godzi w Koran.
Policyjna obława na lalki BARBIE w Iranie - dziewczynki wyznające Islam nie powinny jej oglądać!
21.01.2012

Jak donosi serwis Niewiarygodne.pl, w Iranie właśnie trwa policyjna obława na… lalki Barbie . Tamtejsze władze uznały bowiem, że długonoga zabawka godzi w zasady islamu i zachęca małe dziewczynki do eksponowania swoich wdzięków.

- Właściciel sklepu w północnej części Teheranu opowiedział agencji, że około trzech tygodni temu przyszli funkcjonariusze i zażądali usunięcia wszystkich lalek Barbie. Najnowsze rozporządzenie wymaga bowiem od sprzedawców, by nie eksponowali plastikowej blond piękności, tylko ukrywali ją za innymi, bardziej odpowiednimi zabawkami – czytamy na portalu.

Chociaż Barbie została uznana za „nieislamską” już w 1996 roku, właściciele sklepów otwarcie sprzedawali ją swoim klientom przez wiele lat. Nie ma się czemu dziwić – w końcu taki produkt jest gwarantem ogromnych zysków.

Co ciekawe, mało opłacalne okazały się wprowadzone na rynek w 2002 roku islamskie odpowiedniki Barbie i jej partnera Kena – Sara i Dara. Lalki, respektujące religię poprzez swój skromny i luźny strój, nie przypadły do gustu najmłodszym klientkom. - Moja córka woli Barbie. Twierdzi, że Sara i Dara są brzydcy i grubi – wyjaśnia jedna z teherańskich matek.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak podkłada się głos w filmach porno?

Przy kolejnym dublu aktorom trudno jest wykrzesać z siebie odpowiednie dźwięki. Wtedy do akcji wkraczają tzw. „wzdychacze”.

Naked BODY SUSHI: Japoński przysmak serwowany na nagim ciele (CIEKAWOSTKI)

Nyotaimori cieszy się coraz większą popularnością także w Polsce.

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2012 15:08
Maja pisz o innych rzeczach, a nie o Koranie. Źle Ci to wychodzi..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2012 03:57
IRAN, PAKISTAN ITD ITP POWODUJE U MNIE SPAZMY I NIC WIECEJ....ZAL MI TYCH LUDZI A NAJBARDZIEJ KOBIET....ICH WYMYSLY SA CORAZ BARDZIEJ NIEZROZUMIALE......RACZEJ FACEI NIE POWINNI PATZREC NA TE LAKI A NIE DZIEWCZYNKI....ONI SA NIENORMALNI JAKBY MOGLI ZAMKNELI BY JE WSZYTSKIE W KLATKACH I SCHOWALI POD ZIEMIA...ZRESZTA ICH ZYCIE I TAK WYGLADA W TEN SPOSOB BO NAWET ZA ZLE ODDYCHANIE MOZE SPOTKAC JE KARA......NIENAWIDZE TYCH NARODOWOSCI I NIC TEGO NIE ZMIENI....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 22:32
STOP ACTA! Ludzie, jeśli chcecie dalej swobodnie korzystać z internetu, wchodźcie na Google i sprawdźcie czym jest ACTA! To ustawa o CENZURZE internetu, która ma być w Polsce podpisana 26 stycznia. Nagłośnijcie sprawę! Piszcie o tym na facebooku, twitterze, na blogu, wszędzie! Jeszcze możemy to powstrzymać! Na przykład burzą w internecie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 20:19
Nie dla ACTA! Sprawdźcie co to ACTA i jakie niesie zagrożenia. Przyłączcie się do protestu!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.01.2012 17:59
Czy kiedyś nadejdzie dzień, w którym kobiety będą tam traktowane jak ludzie, a nie jak worek na spermę, któremu zawsze można przyłożyć?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie