Dlaczego uniwersytety tracą studentów?

Wśród obecnych absolwentów liceów coraz mniej jest osób chętnych, by studiować na uniwersytetach.
Dlaczego uniwersytety tracą studentów?
24.01.2012

Jeszcze kilka lat temu największą popularnością wśród kandydatów na studia cieszyły się uniwersytety. Ostatnio jednak obserwuje się wyraźną zmianę tej tendencji. Oprócz studiowania na politechnice, młodzież coraz częściej wybiera uczelnie rolnicze.

Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ubiegłym roku o jedno miejsce w szkole rolniczej ubiegało się około 3,6 chętnych – informuje Metro. Taki wynik daje tym uczelniom wysokie drugie miejsce wśród szkół najbardziej obleganych przez studentów (pierwsze miejsce zajmują politechniki, a trzecie uniwersytety).

Skąd ten sukces? Czyżbyśmy nagle zapałali wielką miłością do polskiej wsi? Niekoniecznie! Specjaliści uważają, że wybór uczelni rolniczych to nie efekt popularności kierunków agrotechnicznych, ale zwycięstwo marketingowe tych szkół.

Uczelnie klasyfikowane jako rolnicze mają bowiem bardzo bogatą ofertę szkoleniową. Można tam studiować między innymi bioinżynierię, geodezję, kartografię czy weterynarię. I to właśnie te kierunki cieszą się wśród żaków największym uznaniem.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jak podkłada się głos w filmach porno?

Przy kolejnym dublu aktorom trudno jest wykrzesać z siebie odpowiednie dźwięki. Wtedy do akcji wkraczają tzw. „wzdychacze”.

Naked BODY SUSHI: Japoński przysmak serwowany na nagim ciele (CIEKAWOSTKI)

Nyotaimori cieszy się coraz większą popularnością także w Polsce.

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2012 23:25
zdjęcie bardzo adekwatne do tematu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2012 11:29
ja jestem po studiach rolniczych i już 2 lata pracy nie mogę znaleźć...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2012 21:12
a ja filologie polską, znam biografie Kochanowskiego i i co to palimpsest... tak cholernie przydatne informacje, że gdy tylko wypłynę na rynek pracy będą się o mnie bić!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2012 01:22
GEOGRAFIA ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2012 22:55
UKSW :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo