Obrzydliwie rasistowskie zadania w podręcznikach od matmy. Dokąd zmierza współczesna szkoła?

Zniesmaczeni rodzice nagłośnili całą sprawę w mediach.
Obrzydliwie rasistowskie zadania w podręcznikach od matmy. Dokąd zmierza współczesna szkoła?
16.01.2012

Jak donosi serwis Deser.pl, w stanie Georgia wybuchł niedawno prawdziwy skandal, związany z podręcznikiem do matematyki. Treść zadań domowych, które zostały w nim zawarte, pozostawia bowiem wiele do życzenia.

Na drzewie rośnie 56 pomarańczy. Jeśli 8 niewolników zerwałoby wszystkie i każdy miał tyle samo owoców, ile pomarańczy miałby każdy z niewolników?

lub:

Jeśli Frederick chłostany jest dwa razy dziennie, ile chłost dostałby w tydzień?

- to tylko niektóre z nich.

Zniesmaczeni rodzice, widząc na przykładzie jakich zadań ich dzieci uczą się liczyć, natychmiast zgłosili całą sprawę radzie pedagogicznej. Nauczyciele zgodzili się co prawda na zmianę podręcznika, jednak zrobili to dopiero po pewnym czasie. Wcześniej rzeczniczka Sloan Roach próbowała przekonać dziennikarzy i rodziców uczniów, że bulwersujące zadania miały na celu połączenie lekcji matematyki z zajęciami z… historii i wiedzy o społeczeństwie.

Co o tym wszystkim myślicie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Największe kompleksy facetów - ONI naprawdę mają URODOWE obsesje!

O swoją figurę drżą bardziej niż my... Za perfekcyjnie zbudowane ciało oddaliby nawet rok życia!

Najlepsze licea & technika w PL: 1. miejsce ZNOWU dla Torunia! Jak plasuje się Twoja (była) szkoła?

W tym roku triumfują jeszcze Wrocław i Szczecin. Jakie wskaźniki brano pod uwagę w rankingu?

 

Komentarze (40)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 23:11
hehehe beka z tymi chlostami :D co oni tacy przewrazliwieni,mozna to obrocic w zart
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 17:12
W naszych podręcznikach można znaleźć podobne przykłady. Np w podręcznikach do klas I-III jest sporo przykładów stereotypów płciowych. Dziewczynki bawią się lalkami a chłopcy w Indian. Dziewczynki są grzeczniutkie, słodziutkie i czyściutkie, chłopcy to łobuziaki zawsze coś spsocą i pobrudzą się. Rodzice: mama w domu pierze, sprząta i gotuje, tata w pracy, a po pracy mama podaje mu obiad. Inny przykład- historia. Przy omówieniu jakiegokolwiek powstania zawsze jest opisane jak to szlachetnie walczyliśmy, cierpieliśmy i cała ta martyrologia.Ale nigdy nie ma napisane, że powstania przegrywaliśmy bo były nieprzemyślane a ich przywódcy kłócili się między sobą i opierały się na pomyśle: wsiędziem na koń, weźmiem szabelkę i jakoś to będzie i zawsze liczyliśmy, że Zachód nam pomoże. Albo inny przykład przy odkryciach geograficznych wcale nie pisze się, że kraje europejskie z podbitej ludności robiły niewolników, potem Murzynów i zmuszały ich do ciężkiej pracy, a Kościół przemocą wprowadzał w koloniach swoje porządki. To się nazywa program ukryty czyli wiadomości, których w oficjalnym programie nie ma.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 13:26
A ZOBACZCIE SE KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ!!! TO DOPIERO HARDKOR!!!11!!RAZ!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2012 19:12
wiecie co jest moim skromnym zdaniem najbardziej idiotyczne w całym tym artykule? że oskarża się wydawców i autorów książki o rasizm, a pierwsze skojarzenie "papilota" z niewolnikiem to człowiek innego koloru skóry, narodowości. to jest dopiero rasizm! w tych zadaniach (przynajmniej tych dwóch podanych) nie ma ani słowa o tym czy niewolnik jest czarny, beżowy czy różowy :P ale zgadzam się z faktem że te zadania są przegięte
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2012 17:58
okropne;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo