Grubasy zapłacą więcej za bilety lotnicze! FAŁDY TŁUSZCZU są jak NADBAGAŻ

Każdy kilogram ponad określony limit wagi będzie ich sporo kosztował.
Grubasy zapłacą więcej za bilety lotnicze! FAŁDY TŁUSZCZU są jak NADBAGAŻ
15.01.2012

Menu obfitujące w kaloryczne dania, nieodpowiedni styl życia i brak ruchu to główne przyczyny otyłości, na którą cierpi coraz więcej osób z całego świata. Jednak mało atrakcyjny wygląd i problemy zdrowotne nie będą już jedynymi rzeczami, spędzającym sen z powiek ludziom otyłym. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już wkrótce będą oni zmuszeni do płacenia dodatkowych pieniędzy za bilety lotnicze, właśnie ze względu na swoją nadwagę.

- Przez otyłych pasażerów samoloty spalają więcej paliwa. Dlatego każda osoba, która przekroczy określony limit wagi powinna zapłacić więcej za podróż - uważa Tony Webber, były szef australijskich linii lotniczych Qantas. Dodaje również: - Z moich obliczeń wynika, że koszt dodatkowego paliwa spalanego przez obciążoną maszynę wynosi 472 dolary, więc przewoźnicy muszą sobie jakość zrekompensować ten wydatek poprzez podnoszenie cen biletów.

Według Webbera obciążanie kosztami osób szczupłych jest dyskryminacją, a otyli powinni ponosić konsekwencje swojej otyłości. - Jego zdaniem powinno się ustalić średnią wagę każdego pasażera. Każdy kilogram ponad średnią kosztowałby określoną kwotę. Jednocześnie osoby, które ważyłyby mniej niż średnia, za bilet zapłaciłyby odpowiednio mniej – tłumaczy serwis sfora.pl.

Podoba Wam się takie rozwiązanie?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Największe kompleksy facetów - ONI naprawdę mają URODOWE obsesje!

O swoją figurę drżą bardziej niż my... Za perfekcyjnie zbudowane ciało oddaliby nawet rok życia! 

Najlepsze licea & technika w PL: 1. miejsce ZNOWU dla Torunia! Jak plasuje się Twoja (była) szkoła?

W tym roku triumfują jeszcze Wrocław i Szczecin. Jakie wskaźniki brano pod uwagę w rankingu?

 

Polecane wideo

Komentarze (136)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2012 00:07
tak jest ! ruszyć leniwe dupska z kanapy !
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2012 16:18
a mój wójek tyje od specialnych leków
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2012 19:20
ja jestem jak najbardziej za tym!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2012 16:38
no po prostu genialny pomysl... nie wiem jakim trzeba byc debilem zeby o czyms takim wypowiadac sie publicznie. mam 183cm wzrostu i z natury waze wiecej niz kolezanki, ktore maja 173cm bo wazac tyle, co one bylabym za chuda. i co, mam placic wiecej za to, jaka jestem? i co, ktos ma mnie wazyc przy odprawie? wiekszego upokozenia dla osob otylych juz nie mogli wymyslec.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2012 21:36
głupie trochę a wręcz idiotyczne :/ ludzie otyli i tak ponoszą większe koszty za wszyto tylko wy tego nie widzicie :( co jest bardzo przykre moja siostra jest otyła i ma bardzo duże problemy z tym np na głupich zakupach gdzie nie możne znaleźć na siebie ubrań bo nie są sprowadzane w jej rozmiarze (46) :/ przykre naprawdę najlepiej powyrzynajcie takich ludzi oni i tak mieli dużo przykrości w życiu codziennym a teraz będą ich ważyć na oczach wszystkich na lotnisku ku***porostu brawa
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie