Żucie BALONÓWY na egzaminie = 5 w indeksie! Tak, tak - guma wpływa na mózg!

Naukowcy odkryli, że przeżuwanie gumy tuż przed sprawdzianem poprawia pamięć i koncentrację. Kiedy następnym razem ktoś zwróci Ci uwagę na niestosowne zachowanie, pokaż mu te badania!
Żucie BALONÓWY na egzaminie = 5 w indeksie! Tak, tak - guma wpływa na mózg!
05.01.2012

Egzaminy i klasówki z pewnością nie należą do rzeczy przyjemnych, a już z pewnością nie dla uczniów. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu długie godziny spędzone na nauce, a potem stres związany z testem nie kojarzą się zbyt miło. Amerykańscy naukowcy z St. Lawrence University odkryli jednak, że przeżuwanie gumy przed sprawdzianem może znacznie poprawić jego wynik. Jak to możliwe?

- Wszystko za sprawą tzw. pobudzenia wywołanego żuciem. Dzięki niemu mózg tuż przed testem zostaje zasilony krwią i cenną glukozą – tłumaczy dr Serge Onyper, stojący na czele eksperymentu.

W jego doświadczeniu wzięło udział 224 studentów, podzielonych na trzy grupy. Pierwsza z nich żuła gumę przed testem i podczas niego, druga wyłącznie 5 minut przed egzaminem, a trzecia, kontrolna, w ogóle. - Okazało się, że druga grupa przypominała sobie o 25-50 proc. elementów więcej od grupy kontrolnej. Z kolei w pierwszej grupie nie zaobserwowano podobnej poprawy, ponieważ zbyt długie przeżuwanie gumy za mocno zużywa energię zasilającą mózg – tłumaczą naukowcy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

ALE O CO CHODZI? Gimnazjaliści nie mają pojęcia, na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do liceów!

Edukacyjny chaos: Zasady rekrutacji do szkół średnich to jedna wielka niewiadoma.

Wino z mysich noworodków (Fuj!) to koreański PRZYSMAK - działa prozdrowotnie!

Nadziewają obdarte ze skóry myszy ryżem i wpychają do butelek.

 

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2012 13:09
To już wiadomo od dawna, czytałam o tym z 3 lata temu. Nie ukrywam, że na każdym sprawdzianie, kolokwium żuję gumę. Na maturze też musiałam, ale raczej tylko i wyłącznie dlatego, że lepiej się z tym czuję, jakieś takie placebo. :d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 18:28
co za glupoty, ludzie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 17:33
ja żuje gume od rana do wieczora, po prostu, nie wiem czemu ale żuje ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 16:03
ciekawe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 14:11
moim zdaniem ta guma bardziej dziala na nassza podswiadomosc, bo wierzymy w czasie jej zucia ze nam pomoze dzieki czemu czujemy sie prewniej a co z tym idzie stres powoli znika i skupiamy sie na egzaminie a nie na stresie ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie