9 mln ton śmieci w PL! Co najczęsciej trafia do naszych śmietników i DLACZEGO?

Ty też wyrzucasz do śmieci duże ilości jedzenia?
9 mln ton śmieci w PL! Co najczęsciej trafia do naszych śmietników i DLACZEGO?
03.01.2012

W dzisiejszych czasach na całym świecie głodują miliony osób. Choć problem niedożywienia dotyczy przede wszystkim Afryki, to również w Polsce coraz więcej ludzi zmaga się z brakiem jedzenia. Tymczasem, jak wynika z najnowszego raportu Federacji Polskich Banków Żywności, mieszkańcy naszego kraju wyrzucają do śmieci blisko 9 mln ton artykułów spożywczych!

Najczęściej pozbywamy się w ten sposób pieczywa (48 proc. badanych się do tego przyznaje), ziemniaków i wędlin (37 proc.), warzyw (19 proc.), owoców (18 proc.), jogurtów (14 proc.), mięsa (8 proc.), dań gotowych, takich jak pizza (7 proc.) i mleka (również 7 proc.)

Jakie są główne przyczyny takiego marnotrawstwa? Przede wszystkim przygotowujemy sobie zbyt duże porcje posiłków, których nie jesteśmy w stanie zjeść w całości. Poza tym przegapiamy termin przydatności do spożycia, kupujemy za dużo produktów w sklepie lub niewłaściwie je przechowujemy.

Być może znając te przerażające statystyki, część z nas zastanowi się następnym razem dwukrotnie, zanim kolejny raz wyrzuci jedzenie do śmieci?

Maja Zielińska

Zobacz także:

ALE O CO CHODZI? Gimnazjaliści nie mają pojęcia, na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do liceów!

Edukacyjny chaos: Zasady rekrutacji do szkół średnich to jedna wielka niewiadoma.

Wino z mysich noworodków (Fuj!) to koreański PRZYSMAK - działa prozdrowotnie!

Nadziewają obdarte ze skóry myszy ryżem i wpychają do butelek.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2012 16:04
Nie dało się napisać " Polsce" ... tylko oczywiście PL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 20:46
Kiedy mieszkałam w mieście, codziennie wynosiłam na śmietnik worek. Teraz przeprowadziliśmy się na wieś, mamy zwierzaki (wszystkożerne :) ), zaczęliśmy segregować śmieci i wyrzucamy max 120 l miesięcznie na czteroosobową rodzinę. Uważnie robimy zakupy i zwracamy uwagę na opakowania (np. nie kupujemy soków w kartonach, bo takiego kartonu potem ani spalić nie można, ani wrzucić do kosza na surowce wtórne). Jestem z nas dumna :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 16:37
9 mln ton ale co ile?? codziennie, co miesiąc, co rok?? może co 100 lat??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 14:35
ja prawie nic nie wyrzucam , robie male porcje i tego co wiem ze zostanie zjedzone , chleb susze i daje wujkowi dla kur , makaron ziemniaki itp jesli juz zostana to dla ptakow jest a mieso czy wedliny zje pies sasiadki :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 14:31
Ludzie, nie wyrzucajcie jedzenia, nakarmcie czasem głodne, bezpańskie zwierzaki!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie