Ilu ludzi w Polsce nałogowo słucha Radia Maryja? STATYSTYKI MOGĄ CIĘ ZDZIWIĆ

Rozgłośnia o. Rydzyka ma w naszym kraju psychofanów.
Ilu ludzi w Polsce nałogowo słucha Radia Maryja? STATYSTYKI MOGĄ CIĘ ZDZIWIĆ
03.01.2012

O fenomenie Radia Maryja napisano już wiele. Toruńska rozgłośnia o. Rydzyka cieszy się w naszym kraju niesłabnącą sympatią. Najnowsze badania CBOS potwierdzają zresztą jej olbrzymią popularność.

Okazuje się bowiem, że Radia Maryja nałogowo słucha aż 7 procent Polaków. Kolejne 5 procent społeczeństwa lubi od czasu do czasu nastawić swój radioodbiornik na „toruńskie fale”.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wśród zagorzałych fanów Radia Maryja odnaleźć można głównie kobiety. Najczęściej są to panie w wieku powyżej 64 lat. Słuchaczy religijnej rozgłośni jest nieco więcej na wsi niż w miastach. Zwykle są to ludzie posiadający wykształcenie podstawowe lub średnie.

Z najnowszego sondażu wynika również, że sympatykami Radia Maryja wcale nie są wyłącznie osoby „głęboko wierzące”. Znaczna część wielbicieli tego radia, określa siebie jako „umiarkowanie wierzący”. Są to ludzie, których praktyki religijne ograniczają się do uczestniczenia w cotygodniowej, niedzielnej mszy świętej.

Co najciekawsze jednak, wśród zapalonych słuchaczy Radia Maryja znajduje się mnóstwo osób, które publicznie naśmiewają się z toruńskiej rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Cóż za hipokryzja...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Wino z mysich noworodków (Fuj!) to koreański PRZYSMAK - działa prozdrowotnie!

Nadziewają obdarte ze skóry myszy ryżem i wpychają do butelek.

GALERIA: Retro-winyle wkomponowane w nową scenerię (Musicie zobaczyć!)

Idealne dopasowanie okładek płyt do nowej scenerii dało piorunujący efekt!

Polecane wideo

Komentarze (35)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 16:16
Radio Maryja słuchają przeważnie słuchają starsi ludzie którzy mają już trochę pojęcia i którzy troche już przeżyli tak? Ale młodszej ciemnocie chwalącej tak bardzo to pieprzone PO by sie też takie radio maryja przydało naprawde polecam :) Dzieki temu że teraz rządzi prezydent z tej cudownej parti (którego wybraliście właśnie WY ): -podnieśli ceny (w niektórych krajach podnieśli tylko 7% a nie jak u nas 23% ) - bedziecie harować aż do 70-siątki i nie bede juz dalej wymieniać bo mi sie nawet nie chce jak mam pisać o tej parti ;D Ale zobaczycie jak bedzie dobrze w naszym wspaniałym kraju jeśli rządzić bedzie PO :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2012 14:32
"Rozgłośnia o. Rydzyka ma w naszym kraju psychofanów." - Michalina Żebrowska - zastanowiłaś sie co piszesz? czy ktoś kontroluje te wasze artykuły w ogole papilocie??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2012 21:04
ja mam 21 lat, studiuje i slucham czasem programow publicystycznych, bo zapraszaja czasem bardzo ciekawych ludzi, ktorych w tvn nie zobaczysz. poza tym porownujac poziom telefonow od sluchaczy "rozmow niedokonczonych" i "szkla kontaktowego" moge z pewnoscia stwierdzic, ze to wlasnie RM a nie tvn sluchaja wyksztalceni ludzie. RM to nie tylko modlitwy, to tez ciekawe wywiady, programy i publicystyka.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 23:29
a ja nigdy nie słuchałam tego radia, ale byłam kiedyś w ich siedzibie, gdzie TO nagrywają ...wszystko elegancko i pięknie...patrzyliśmy jak wygląda studio itd. ale to nie wszystko....mają tam pomieszczenie ( nie pamiętam do czego służyło, chyba taka mała galeria) gdzie na wszystkich ścianach od góry do dołu, jeden przy drugim pozawieszana była złota biżuteria od daroczyńców.....całe ściany obsypane w złocie! Do tego bukiet bodajże z 5 wielkich róż również z prawdziwego złota. Z jaką dumą pokazywała nam to pani nas oprowadzająca :) I to co według mnie najlepiej podsumowuje poziom tego radia: UWAGA!! SKARPETY JANA PAWŁA II NA CZERWONEJ PODUSZCZE za szybą!! (pragnę dodać, że wtedy jeszcze JPII żył) bez komentarza.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 22:50
co to za osoba o wykształceniu podstawowym pisała?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie