Współczesny dr Frankenstein tworzy z ciał zwierząt zdeformowane monstra! Sztuka czy SZALEŃSTWO?

Naprawdę DZIWNA galeria.
Współczesny dr Frankenstein tworzy z ciał zwierząt zdeformowane monstra! Sztuka czy SZALEŃSTWO?
25.12.2011

Sztuka należy do tych dziedzin działalności ludzkiej, w których nie istnieją żadne tematy tabu. Dzieje się tak za sprawą artystów, którzy mają coraz mniej jakichkolwiek zahamowań. Doskonałym przykładem na słuszność tej tezy jest niejaki Enrique Gomez De Molina, którego media zdążyły już nazwać „współczesnym doktorem Frankensteinem”.

Enrique Gomez De Molina

Mężczyzna na co dzień zajmuje się wypychaniem zwierząt i preparowaniem ich ciał. Po godzinach przemienia się jednak w szalonego twórcę, który bez skrępowania łączy ze sobą różne elementy zwierzęcych organizmów, tworząc z nich niezwykłe całości.

Enrique Gomez De Molina

Doskonale zdawał sobie sprawę, że może mieć z tego powodu kłopoty, ale artystyczna wizja okazała się dla niego ważniejsza.

Enrique Gomez De Molina

Ryzyko nie było jednak całkiem bezinteresowne, bo dzisiaj jego prace osiągają ceny nawet 80 tysięcy dolarów za jedno zwierzęce monstrum.

Enrique Gomez De Molina

Ocena tych dzieł to kwestia gustu, ale De Molina niestety posunął się w swoim procederze za daleko. Chcąc stworzyć jak najbardziej niesamowite eksponaty zdecydował się na złamanie prawa. Nielegalnie importował części zwierząt zagrożonych wyginięciem, np. skórę z kobry, czaszkę orangutana czy rajskie ptaki.

Enrique Gomez De Molina

Pieniądze mogą mu się przydać, bo niedługo rozpocznie się proces w jego sprawie. Grozi mu grzywna do 250 tysięcy dolarów i nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Enrique Gomez De Molina

Zobacz także:

Świetny projekt fotograficzny: LUDZIE kontra RYBY – urzekające podobieństwo!

A Ty który gatunek przypominasz?

Rany cięte, upadek z wysokości, porażenie prądem: Czym jeszcze GROZI dekorowanie choinki?

Przystrajanie bożonarodzeniowego drzewka jest tradycją, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie Wigilii. W ferworze świętowania często zapominamy jednak o zdrowym rozsądku.

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2012 20:10
trzeba przyznac ze sa to piekne i ciekawe pomysly, tylko czemu do cholery za zycie zwierzat, najbardziej szkoda mi zolwia, bo jest ginacym gatunkiem mimo swojej dlugowiecznosci.. litosci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2012 20:46
Szczególnie podoba mi się to "dzieło" na 3 stronie. Dość kreatywny pomysł, jednak aby posunąć się do przestępstwa, aby go zrealizować? Czy ja wiem czy było warto?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2011 00:15
Mi się podoba :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2011 15:32
ciekawe !! ale co brał zeby wpasc na taki pomysł ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.12.2011 13:27
wspaniałe ale gdyby bylo sztuczne
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo