Święta bez żywej choinki? My, Polacy, sobie tego nie wyobrażamy!

Ile wydaliśmy na drzewka?
Święta bez żywej choinki? My, Polacy, sobie tego nie wyobrażamy!
24.12.2011

Trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki. To symbol tak samo ważny jak opłatek, karp na stole czy kolędy. Wie o tym dobrze każdy Polak, dlatego aż 94 proc. naszych rodaków, deklaruje, że chce mieć w swoim domu świąteczne drzewko.

Posiadanie choinki to jednak dosyć kosztowna tradycja. Jak wylicza Dziennik Gazeta Prawna na zakup świątecznych drzewek wydamy w tym roku łącznie około 250 mln. Najwięcej zapłacimy oczywiście za żywe choinki, zwłaszcza te sprowadzane z zagranicy i sprzedawane w dużych miastach. Dużo taniej jest w małych miejscowościach, gdzie średniej wielkości polska jodła lub świerk kosztuje około 40 zł.

Zawsze pozostaje również możliwość kupienia sztucznego drzewka, które będzie służyło przez lata. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak świąt bez prawdziwej, pachnącej choinki, najlepiej w doniczce, którą przecież można później posadzić w ogródku...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Rany cięte, upadek z wysokości, porażenie prądem: Czym jeszcze GROZI dekorowanie choinki?

Przystrajanie bożonarodzeniowego drzewka jest tradycją, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie Wigilii.

Maryja Dziewica & test ciążowy - kościół prowokuje: Czy obraża uczucia religijne?

Słów kilka o niepokalanym poczęciu.

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 01:11
Pracowałem w tym roku przy sprzedaży choinek i niestety - w tym roku 40 zł kosztował świerk sięgający do kolan.. Za trochę wyższe drzewko płaciło się od 120 zł w górę. Nie mówiąc już o jodłach które kosztowały ponad 200 zł. Aż żal było patrzeć na ludzi, którzy kupowali te okropne choinki, które pewnie nawet nie dotrwały do świąt.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2011 22:50
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2011 19:23
Najlepiej kupić sztuczną , i po dwóch latach kupować nową sztuczną, bo ta śmierdzi , bo stała na strychu lub w piwnicy a;bo też już im się nie podoba. Sztucznych choinek na wysypiskach śmieci jest pełno , a leśniczy mają liczbę swoich choinek pod kontrolą , od tego są . Leśniczy też zarabia na tym , więc pracuje na to. Skoro jestemy tacy ekologiczni , że obchodzi nas to , że uschnie mnóstwo choinek które rozłożą się do końca zimo a w dupie mamy to , że miliony sztucznych choinek przez setki lat będą na wysypiskach śmieci to nasze pokolenie ma w dupie losy pokoleń przyszłych . Skoro tacy jesteśmy to dlaczego nadal jemy mięso , te zwierzęta cierpią gorzej niż uschnięte choinki. A skoro ktoś nie lubi świąt to jego sprawa , nie potępiam go za to, bo tak nie można . Choinka to symbol , nie musi być nie wiadomo jaka wystawna. Według każdego wedle jego uznania :) Wesołych świąt :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2011 21:58
nie mam choinki, strata kasy. sztucznej tez nie mam. nie przeszkadza mi to. i tak nie lubie swiat [;
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2011 17:30
ja w studenckim mieszkaniu w Warszawie ubrałam taką malutką, żywą, za 10 złotych:) sama stoi bo ma na dole wbity kawałek pieńka, żeby się nie przewracała. zapach jest, atmosfera jest;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie