Rany cięte, upadek z wysokości, porażenie prądem: Czym jeszcze GROZI dekorowanie choinki?

Przystrajanie bożonarodzeniowego drzewka jest tradycją, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie Wigilii. W ferworze świętowania często zapominamy jednak o zdrowym rozsądku.
Rany cięte, upadek z wysokości, porażenie prądem: Czym jeszcze GROZI dekorowanie choinki?
20.12.2011

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu ludzi najbardziej wyczekiwanym momentem w roku. Spotykamy się wtedy w gronie rodzinnym, obdarowujemy wymarzonymi prezentami i dekorujemy choinkę. Okazuje się jednak, że ta ostatnia czynność może być dla nas szczególnie niebezpieczna. Dlaczego?

Jak donosi serwis stooq.com, w dwóch ostatnich miesiącach 2010 roku pogotowie ratunkowe w całych Stanach Zjednoczonych przyjęło ponad 13 tys. osób, które uległy wypadkom podczas przystrajania bożonarodzeniowego drzewka. Najczęstszymi urazami były złamania po upadku z drabiny, rany cięte spowodowane ozdobami choinkowymi i… porażenia prądem przy zakładaniu świątecznego oświetlenia.To jednak nie wszystko, ponieważ coraz więcej ludzi ginie obecnie w wyniku pożaru od zapalanych na święta świec. Dla porównania, w latach 2005-2009 z tego powodu spłonęło zaledwie 10 osób, natomiast w roku 2010 było ich aż 150!

- Ludzie w ferworze świętowania zapominają często o rozsądku – komentują zjawisko specjaliści z CPSC Hal Stratton.

Pamiętajmy zatem, aby w najbliższych dniach zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym razie Święta spędzimy nie w gronie rodziny, a na ostrym dyżurze!

Maja Zielińska

Zobacz także:

Maryja Dziewica & test ciążowy - kościół prowokuje: Czy obraża uczucia religijne?

Słów kilka o niepokalanym poczęciu.

Koniec świata tuż-tuż! Jeśli masz wolne 18 mln $, zainwestuj w przestronny schron

W atomowym bunkrze znajduje się wszystko, co może zapewnić „normalny” tryb życia.

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2012 15:51
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2011 22:29
Ja w Wigilie mialam pecha w wlasniciwe moj dzidek ;) Wieszajac cos na choince spadl zz krzesla i niefortunnie upadl, lamiac reke,. Wielki poodziw tego samego dni gral ze zlamana reka w jaselkach Jozefa ;) Wszystko sie moze zdarzyc !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2011 21:45
NO TO KU*WA NAJPIERW SIE UBIERA LAMPKI A POZNIEJ DO PRADU WLACZA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2011 17:27
Ameryka... Teraz dopiero zrozumiałam że tam jest okropnie. Ostatnio wymyślili że pizza to warzywo bo zawiera sos pomidorowy. ; DD ; /
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2011 00:41
Jak w Amerykanie to co się dziwić. U nich wszystko jest możliwe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo