Maryja Dziewica & test ciążowy - kościół prowokuje: Czy obraża uczucia religijne?

Słów kilka o niepokalanym poczęciu.
Maryja Dziewica & test ciążowy - kościół prowokuje: Czy obraża uczucia religijne?
19.12.2011

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się obecnie przede wszystkim z choinką, rodzinnymi spotkaniami przy stole, św. Mikołajem, czy prezentami. Współczesna kultura masowa wypaczyła bowiem rzeczywisty sens historii, którą teoretycznie powinniśmy w tym czasie świętować.

Mowa o narodzinach Jezusa Chrystusa, przez chrześcijan uznawanego za Syna Bożego i Zbawiciela. Jego matką była oczywiście Maryja, która doświadczyła niepokalanego poczęcia.

Czy gdyby zrobiła test ciążowy, ten pokazałby wynik pozytywny? Jeden z nowozelandzkich kościołów uznał, że tak, ponieważ przed swoją siedzibą postawił billboard prezentujący Matkę Boską, która na widok pozytywnego wyniku testu jest wyraźnie zaskoczona.

Pomysłodawcy akcji tłumaczą: - Chcieliśmy w ten sposób uzmysłowić wiernym, że to zdarzyło się naprawdę. Maryja była w ciąży i urodziła Jezusa. Nie działo się to w magiczny sposób (pomijając poczęcie), ale w zupełnie ludzki, realny i typowy.

Na billboardzie nie zobaczymy żadnego hasła. Obraz jest tak prowokujący, że każdy i tak sam dopisze własny komentarz. To jednak nie pierwsza tak odważna akcja nowozelandzkiego kościoła. W 2009 roku na billboardzie przedstawił on Maryję i Józefa w łóżku wraz z dopiskiem: "Biedny Józef, trudno dorównać samemu Bogu".

Co o tym wszystkim myślicie?

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Prezerwatywy z logo LV: Wydałabyś 240 zł na gumkę? Antykoncepcja dla bogaczy!

Stylowe?

Spis prezentów zakazanych

Mówimy NIE świątecznym faux pas!

 

Komentarze (83)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2012 15:54
ngYMDW rpqpzbsobwvv
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2012 16:06
9DDu7q prpwnmfnnzid
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 18:44
Great stuff, you hleepd me out so much!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 16:27
Jaki żal. Zawsze sie mowi ( Maria Zawsze Dziecica ). A co do czego urodzila Jezusa. A i od kiedy ponad 2000lat temu były Testy ciązowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2012 15:51
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo