Na te kierunki najtrudniej będzie się dostać - mnóstwo maturzystów będzie próbowało!

Sprawdź, które kierunki studiów będą w 2012 najbardziej oblegane.
Na te kierunki najtrudniej będzie się dostać - mnóstwo maturzystów będzie próbowało!
12.12.2011

Chociaż do końca roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, to jednak już teraz wielu maturzystów poważnie zastanawia się nad wyborem określonego kierunku studiów. Jakie więc uczelnie cieszą się teraz największą popularnością?

Według danych GUS, najwięcej maturzystów chciałoby studiować na Akademii Medycznej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Wyższa Szkoła Policyjna oraz uczelnie podlegające MON i MSW. Na topie jest również Akademia Sztuk Pięknych. Nie brakuje oczywiście zainteresowanych kierunkami ścisłymi. Powód jest prosty – ukończenie takich studiów daje po prostu gwarancję znalezienia w przyszłości pracy.

Wydawałoby się, że tegoroczni maturzyści znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji. Należąc do pokolenia niżu demograficznego, dużo łatwiej jest im przecież dostać się na wymarzony kierunek studiów. Niestety, również i w tym roku nie będzie łatwo. A wszystko przez to, że najbardziej oblegane są tylko nieliczne uczelnie w Polsce.

A Wy na jakie studia się wybieracie?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Weekend statystycznego Polaka-karierowicza = ODSYPIANIE (Ty też nie widzisz słońca?)

Po pięciu dniach ciężkiej pracy i stania w korkach nie mamy ochoty na zabawę.

Roziskrzone choinki-OLBRZYMY w centrach wielkich miast (ŚWIĄTECZNA GALERIA!)

Niektóre bożonarodzeniowe drzewka mają naprawdę zaskakujący wygląd!

Polecane wideo

Komentarze (373)
Ocena: 5 / 5
Podpis... (Ocena: 5) 03.06.2013 01:10
wybieram się na połoznictwo do Katowic :) Mam nadzieje ze to dobry wybor, studiuje ktos z was tam ? łatwo sie dostac, bo bardzo sie tego obawiam. I czy jest jakis przelicznik punktowy dla poziomu rozszerzonego z biologii ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2012 15:32
KUlutroznawstwo to już lepiej w łeb sobie strzelić
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2011 13:10
Ja studiuję Odnawialne Źródła Energii i Gospodarkę Odpadami na up we Wrocławiu. Jest to nowy kierunek, na razie jedyny w Polsce ( PWr utworzyło ten kierunek w jakiejś zamiejscowej placówce). Miałam trochę inne wyobrażenie o tym kierunku, ale oczywiście rozumiem, że to pierwszy rok, ogólny i dopiero później będą bardziej specjalistyczne rzeczy. Dużo chemii i matmy, które są wiodącymi przedmiotami. Myślę, że ten kierunek za 3-4 lata stanie się jednym z bardziej prestiżowych, przynajmniej na up a może i wśród wszystkich kierunków. Ostatnio koleżanka studiująca Ochronę Środowiska spytała mnie jaką ja mam zamiar mieć pracę po ty studiach :) Wydaje mi się, że za kilka lat nie będzie z tym problemu. Odnawialne Źródła Energii to przyszłość !!! Serdecznie polecam ten kierunek i od razu mówię, nie jest łatwo...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2011 23:31
kulturoznawstwo :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2011 20:02
II rok chemii :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie