Psychologia ulubionych dań

To co lubisz jeść, wiele mówi o twojej osobowości.
Psychologia ulubionych dań
10.12.2011

Podobno jesteśmy tym, co jemy. Od kilku lat stara się nas przekonać o tym światowej sławy dietetyczka Gillian McKeith w programie „You are what you eat”, a także w swojej książce kucharskiej pod tym samym tytułem. Gillian McKeith stworzyła serię naturalnych organicznych produktów spożywczych. W skład oferowanej przez nią zdrowej żywności wchodzą m.in. produkty bezglutenowe, zbożowe z siemienia lnianego czy konopi, a także zdrowe słodycze. Zapomnijmy jednak na chwilę o dietach. Bo to, co jesz, ma nie tylko wpływ na twoje zdrowie, ale również świadczy… o twoim charakterze. Przekonany jest o tym dietetyk dr Alan Hirsch, który postanowił zbadać, jaki jest związek naszych ulubionych smaków z cechami osobowości, temperamentem i typowym zachowaniem. Co dokładnie odkrył?

Sałatka z tuńczykiem

Osoby, które uwielbiają sałatki czy kanapki z tuńczykiem, są zazwyczaj zmotywowane na osiągnięcie sukcesu, często wyrachowane, a nawet agresywne. Z natury są przywódcami i liderami. Dążą do powodzenia zarówno w sprawach osobistych, jak i zawodowych. To ludzie walki i sukcesu. Lubią rywalizację. Najlepiej czują się w towarzystwie takich samych osób, jak one.

Ziemniaki

Juliet Boghossian, ekspertka ds. żywienia i autorka książki o zasadach odżywiania twierdzi, że miłośnicy tłuczonych ziemniaków uwielbiają wygodne życie. Dlatego na randki umawiają się chętnie, ale jako stałego partnera szukają osoby podobnej do siebie – ponieważ mają takie same natury i cechy charakteru, są w stanie stworzyć ze sobą szczęśliwy, udany związek.

Owoce morza

Jeśli lubisz frutti di mare, z natury jesteś ugodowa, towarzyska i chętnie dzielisz się z innymi. Najbezpieczniej i najpewniej czujesz się w bliskich, stałych związkach. Dla partnera potrafisz się poświęcić. W miłości i przyjaźni cechuje cię lojalność. Masz duszę romantyczki, a najtrwalszy związek stworzysz z miłośnikiem owoców morza czy kanapek typu BLT, czyli z bekonem, sałatą i pomidorem. Przy okazji sprawdź, co ulubione danie świadczy o mężczyźnie!

muffin

Indyk

O miłośnikach indyka Jenna Bergen, autorka książek o odżywianiu, mówi, że grają, aby wygrać. Być może sprawiają wrażenie miłych i ugodowych, jednak to tylko pozory. Takie kobiety pasują do pewnych siebie, towarzyskich mężczyzn, którzy nie boją się życia. I którzy, jak ty, lubią podejmować ryzyko.

Jajka

Uwielbiasz jajecznicę, jajka na twardo, miękko, sadzone, po wiedeńsku? Prawdopodobnie lubisz być zawsze w centrum uwagi. Miłośnicy jajek ponad wszystko cenią dobrą zabawę i pragną przygód. Jesteś pełna energii, a dla płci przeciwnej – niezwykle czarująca. Jeśli zajadasz się do tego kanapkami z jajkiem, prawdziwa z ciebie romantyczka, która lubi bujać w obłokach.

Makaron

Specjaliści twierdzą, że osoby zajadające się makaronem w każdej postaci są ambitne, zdeterminowane i zmotywowane. Marzą o sukcesie i wytrwale do niego dążą, pozwalają sobie jednak czasem na chwilę słabości. Najbardziej udane związki tworzą z innymi miłośnikami makaronu albo z osobami, które uwielbiają pizzę, tortillę albo… różnego rodzaju piętrowe kanapki.

Dania bardzo słone i mocno przyprawione

Zdaniem dr. Alana Hirscha, miłośnicy słonych potraw nie lubią się wyróżniać i zazwyczaj płyną z prądem. Co więcej, nie wierzą, że są kierują swoim losem, jedynie ślepo zawierzając przeznaczeniu. Nieco inaczej jest w przypadku miłośników mocno przyprawionych dań – to perfekcjoniści, którzy przywiązują wagę do detali, uwielbiają porządek i nigdy nie marnują czasu.

muffin

Lody waniliowe

To jeden z najczęściej pałaszowanych smaków. Co mówi o naszym charakterze? Okazuje się, że fani lodów waniliowych są bardzo emocjonalni, wysoko mierzą, lubią być ciągle zajęci i kończyć rzeczy, które rozpoczęli. Częściej zawierzają intuicji niż logice. Dobrze czują się w pewnych, romantycznych związkach. O tym, co inne smaki lodów mówią o tobie, piszemy w osobnym artykule.

Czekolada

Jak twierdzi dr Alan Hirsch, każda osoba zakochana w słodyczach lubi czerpać z życia pełnymi garściami, ma dziką naturę, uwielbia czuć się dobrze. Cechuje ją ambicja, hojność i potrzeba spełnienia. Żyje w bliskiej relacji z rodziną, ma odważne plany na przyszłość. Jeśli lubisz gorzką czekoladę, prawdziwa z ciebie dusza towarzystwa, która uwielbia współpracę grupową. Do tego opisu nie pasuje jedynie miłośniczka mlecznej czekolady, która z natury jest cicha, spokojna i wycofana.

Nadzienie (np. z kurczaka, indyka)

Są i tacy, którzy zajadają się nadzieniem. I również na ich temat ma opinię ekspertka ds. żywienia Juliet Boghossian. Twierdzi, że miłośnicy nadzienia są przywiązani do kultury, tradycji i wyniesionych z dzieciństwa nawyków. Lubią się rozwijać, dokształcać, kochają przygody. Juliet Boghossian zauważa, że te osoby, mimo że kochają tradycję, mają również w sobie dziką naturę.

Kanapka z szynką i serem

To twoja ulubiona przekąska? Jesteś ciekawa świata i masz wiele zainteresowań. Najlepiej czujesz się, pracując w pojedynkę – jesteś najbardziej kreatywna, gdy nikt cię nie kontroluje. Można cię opisać dwoma słowami: troskliwa i dociekliwa. Jako kobieta jesteś niezależna.

Przekonaj się również, jakie są ulubione przekąski gwiazd i rozszyfruj ich usposobienie!

Ewa Podsiadły-Natorska

Zobacz także:

Jak skutecznie ograniczyć jedzenie słodyczy?

Jeśli nie chcesz jeść słodyczy, koniecznie zajrzyj do tego tekstu.

Jedzenie, które uzależnia…

Na które produkty spożywcze mózg reaguje jak na tytoń?

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:26
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 15:15
hehe,fajnie poczytać ;) i pośmiać sie z tych bzdur;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 12:17
co za bzdury!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2011 20:03
hahaha xD a ja lubie wszystko, wiec to sciema:P jestem pelna sprzecznosci :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2011 19:47
ejjj a gdzie pierogi ruskie? :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo