Koniec Photoshopowych oszustw: Program wyłapuje retusz na obrobionych fotkach!

Graficy, miejcie się na baczności!
Koniec Photoshopowych oszustw: Program wyłapuje retusz na obrobionych fotkach!
08.12.2011

Współczesne magazyny nie wyobrażają sobie swojego istnienia bez możliwości komputerowej obróbki zdjęć. Dzięki photoshopowym trikom gwiazdy prezentowane w czasopismach wyglądają idealnie. Mają nieskazitelną cerę - pozbawioną zmarszczek, przebarwień i wyprysków i idealnie szczupłe ciało.

Problem jest już na tyle duży, że zainteresowali się nim naukowcy. Badacze postanowili skończyć z photoshopowymi oszustwami i pokazać, jak naprawdę wyglądają najlepiej opłacane twarze świata. Dr Hany Farid i Eric Kee napisali specjalny program, który umożliwia ocenę (w skali od 1 do 5), oglądanych przez nas zdjęć, które zostały poddane obróbce.

photoshop

Aplikacja wyszukuje w internecie fotografie przed i po obróbce graficznej oraz sprawdza, w jakim stopniu uległy one przekształceniu. Jeden punkt otrzymuje zdjęcie, w którym wprowadzono jedynie drobne zmiany. Pięć punktów przypada fotce całkowicie wyretuszowanej. System działa na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony ocenia deformacje graficzne, na przykład zmiany figury. Z drugiej, pokazuje przekształcenia fotometryczne, czyli zmiany odcienia skóry, usunięte przebarwienia, zmarszczki, cellulit.

Czy program wpłynie w jakiś sposób na naszą mentalność? Zmieni nasze poglądy na temat wizerunku gwiazd? Przekonamy się już wkrótce...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co Twoje koleżanki ukrywają w torebkach? Podobno bakterii tam więcej niż w WC

Zmięte rachunki, papierki po gumach, zapasowa bielizna...

Najgorsze POLSKIE REKLAMY 2011 (Pierwszy ranking podsumowujący rok)

Są naprawdę słabe.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:29
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2011 21:28
dobreeeeeeeeeee haha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 20:20
Nie wiecie gdzie można iść w Warszawie na kurs fotografii ( np reklamowej)? Bardzo mi na czymś takim zależy a kompletnie nie wiem gdzie szukać. W internecie znalazłam kilka szkół policealnych, które coś takiego proponują, ale nie znam się i nie wiem którą z nich wybrać. Może jest ktoś kto taki kurs odbył wcześniej?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 12:43
taaaak, ale w magazynach na pewno znajdą się zdjęcia przed i po obróbce xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 10:31
wkurzaja mnie już te wygładzone buzie, nienaturalne ciała i ucięte ręce...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie