Co Twoje koleżanki ukrywają w torebkach? Podobno bakterii tam więcej niż w WC

Zmięte rachunki, papierki po gumach, zapasowa bielizna...
Co Twoje koleżanki ukrywają w torebkach? Podobno bakterii tam więcej niż w WC
01.12.2011

O damskiej torebce można byłoby pisać wielkie rozprawy. Jej niezgłębiona zawartość stała się nawet tematem badań naukowych. Specjaliści zwrócili przede wszystkim uwagę na różnorodność bakterii, które odnaleźć możemy w damskiej torebce. Podobno zawartość drobnoustrojów jest tutaj większa niż w statystycznej spłuczce WC. Dlaczego tak się dzieje? Co takiego ukrywamy w swoich torebkach, że stają się one tak dużym siedliskiem zarazków?

Okazuje się, że kobiety to niezłe bałaganiary. Oprócz najbardziej potrzebnych rzeczy takich, jak portfel, klucze, telefon i kosmetyki w naszych torebkach mieści się masa śmieci i zupełnie niepotrzebnych przedmiotów. Pełno tutaj zmiętych rachunków, papierków po gumie do żucia, zużytych chusteczek, starych biletów, połamanych spinek do włosów, urwanych guzików. Jednak to nie wszystko. W przepastnych głębinach torebki odnaleźć możemy jeszcze inne dość zaskakujące znaleziska.

Jak podaje portal dailymail.co.uk, około 2 procent pań ma skłonność do noszenia w swoich torebkach... resztek jedzenia. W czeluściach naszych toreb tygodniami zalegają spleśniałe kanapki, zeschnięte owoce, a nawet zgniłe ryby.

Co ciekawe, niektóre panie noszą przy sobie erotyczne gadżety takie, jak wibrator czy kajdanki. Inne kobiety z kolei zawsze wkładają do torebki zapasową bieliznę, wkładki powiększające biust oraz prostownicę do włosów. Nie wiadomo przecież, co i kiedy może się przydać...

A jakie „sekrety” skrywają Wasze torebki?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ile zapłacisz za święta 2011?

Czekają nas spore wydatki. Rozkładamy je na części pierwsze.

Nieśmiertelne zabobony, czyli ulubione przesądy Polaków

W co wierzymy i właściwie dlaczego?

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2013 22:35
No cóż telefon, klucze, gumy do żucia, chusteczki, portfel, itd. Tylko potrzebne rzeczy. Torebkę sprzątam codziennie i nie zamierzam nosić w niej ryby. Tak sobie myślę czemu tej ryby nie wyciągała przez jakieś 2 tygodnie. I jak to musiało śmierdzieć ! bleeeeeee...! Ja nigdy nie doprowadziłam mojej torebki do tak skrajnego niechlujstwa.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2012 12:34
hmm, więc tak: książkę, mp3, telefon, piórnik, ołówki, szkicownik, jakiś batonik zbożowy, okulary, słownik, pendrive, gumki do włosów, kredki, gumy do żucia, miętówki, bandanę, ale czyszczę torbę co drugi dzień!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2011 01:07
i klucze, prezerwatywy, plastry do pościeranych stupek, czasem długopis i notes
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2011 01:02
bielizny nie nosze zapasowej xD portfel i szczotka do włosów, czasem lakier do paznokci, chusteczki, telefon, perfumy, no i w zależności od dnia parasolka lub jakiś ciepły sweterek:) no i tampony lub podpaski również w zależności od dnia :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 23:33
nie zapominajmy, że są to badania przeprowadzone przez daily mail, więc...Anglia, mieszkam tam i to co nieraz widze w torebkach moich angielskich koleżanek to polowa łazienki, prostownica do włosów i sztuczne doczepiane włosy to norma, czesto zdarza się także samoopalacz i rękawica do jego rozprowadzania
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo