Których przedmiotów licealiści uczą się najchętniej? ULUBIONE & znienawidzone lekcje

Podobno „język matematyki, fizyki czy chemii jest trudniejszy niż hieroglify".
Których przedmiotów licealiści uczą się najchętniej? ULUBIONE & znienawidzone lekcje
Grace Hooper
18.11.2011

Większość z nas, kończąc szkołę i zaczynając dorosłe życie, z sentymentem wspomina niektórych nauczycieli i prowadzone przez nich lekcje. Bywa również tak, że na samą myśl o pewnych przedmiotach robi nam się słabo, mimo że już dawno przestaliśmy zasiadać w szkolnych ławkach. A jak kwestia ta wygląda w opinii obecnych uczniów?

Z badania „Barometr edukacyjny Bayer”, które przeprowadzono na grupie 543 uczniów klas pierwszych z liceów ogólnokształcących całego kraju, wynika, że ulubionymi przedmiotami młodych Polaków są języki obce (42,5 proc.) oraz język polski (32 proc.). Ostatnie miejsce na podium zajęła matematyka (uczy się jej chętnie 31,5 proc. respondentów), a zaraz za nią uplasowały się biologia (29,5 proc.) oraz chemia (25 proc.). Fizykę wskazał zaledwie co szósty uczeń.

- Jak wynika z ankiety, licealiści dostrzegają korzyści, jakie mogą mieć przedmioty ścisłe dla ich życia zawodowego. Według badanych, matematyka daje możliwość zatrudnienia w wielu zawodach, biologia i chemia zapewnią ciekawą, rozwijającą pracę, a dzięki fizyce łatwo znaleźć zatrudnienie za granicą – komentuje portal stooq.com, a prof. Robert Hołyst, dyrektor Instytutu Chemii Fizycznej PAN dodaje: - Jeżeli uczniowie lubią języki obce, to fizyka, matematyka i chemia to są takie języki obce.(...) Język matematyki, fizyki czy chemii jest trudniejszy niż hieroglify.

Zgadzacie się z tym? Jakie przedmioty Wy lubicie / lubiłyście najbardziej?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Flagi z jedzenia na Festiwalu Żywności - wyglądają pysznie! (DUŻO ZDJĘĆ)

Niesamowita galeria apetycznych flag!

Ile czasu jesteś w stanie zachować cudzy sekret tylko dla siebie?

Po upływie określonego czasu, czujemy nieodpartą potrzebę podzielenia się ze światem rewelacyjną wiadomością.

 

Polecane wideo

Komentarze (111)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2013 15:55
Język niemiecki jest super , a ścisłe to nudy jak flaki z olejem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2011 00:46
Nienawidzę matematyki, co roku mam egzamin poprawkowy w sierpniu... Dziwne bo z każdym przedmiotem świetnie sobie radzę nawet jeśli chodzi o fizykę czy chemię...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2011 12:42
matematyka jest super a polski nudy i jeszcze raz nic się nie uczymy pozytecznego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2011 04:56
Nie widzę sensu w uczeniu w takim stopniu, w jakim się to dzieje teraz, chemii i fizyki w klasach humanistycznych liceum ogólnokształcącego. Przez przedmioty ścisłe chodzenie do szkoły stało się dla wielu (w tym i dla mnie) tylko i wyłącznie frustrujące. Po co mi chemia, mimo że teoretycznie w zakresie podstawowym (praktycznie - książka z zakresu rozszerzonego), skoro nie chcę jej zdawać na maturze? Rozumiem, że jako człowiek wykształcony powinnam się umieć wypowiedzieć na każdy temat, ale to frustrujące, że uczę się rzeczy, których zupełnie nie rozumiem, które nigdy nie będą mi potrzebne i o których zaraz po zaliczeniu (o ile się uda) zapomnę. Matematyka - tak; Chemia, fizyka, biologia - NIE.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2011 00:00
To badanie chyba przeprowadzane było przy pomocy ankiety na facebooku ._,'
odpowiedz

Polecane dla Ciebie