Wypluć czy połknąć?

Belgowie edukują młodzież w związku z tym zasadniczym i odwiecznym problemem.
Wypluć czy połknąć?
27.09.2008

Belgijska kampania na temat uświadamiania seksualnego młodzieży nie idzie na skróty, niczego nie ukrywa poprzez nagromadzenie niedomówień. Pytanie jest proste: „połknąć, czy wypluć?". Do tej kampanii nakręcono filmik, który możecie obejrzeć poniżej.

Na potrzeby akcji uświadamiającej dla młodzieży działa strona internetowa allaboutsex.be. Widać, że jej twórcy chcieli zrobić coś przyjaznego dla osób, do których skierowane są treści. W Polsce zazwyczaj są to strony - kalki urzędowych, archaicznych serwisów.

Stronę przygotowała organizacja Sesnoa. Jest bardzo prosto i przyjaźnie zrobiona, wbrew pozorom nie ma na niej treści pornograficznych. Jej zadaniem, oprócz edukacji seksualnej, jest przeciwdziałanie HIV.

Strona nie krytykuje ani nie piętnuje pewnych zachowań. Znajdują się na niej informacje, które mają pomóc w podjęciu decyzji, aby się cieszyć życiem seksualnym i czerpać przyjemność z miłości.

W Polsce problem seksu wśród młodzieży jest marginalizowany, ludzie uważają, że jak się o nim nie mówi, to go nie ma, dopóki nie przydarzy się ciąża, wtedy jest lament i płacz. Edukacja na temat seksu musi być jednak połączona z informacją na temat HIV, chorób wenerycznych i antykoncepcji.

Takie kampanie, dzięki swojej bezkompromisowości, mają o wiele większą szansę powodzenia i dotarcia do adresatów. W naszym kraju jeszcze nie zaczęto stosować nowoczesnych akcji edukacyjnych. A jak widać, dotychczasowe metody przynoszą tylko od 70 do 200 tysięcy nielegalnych aborcji rocznie.

Polecane wideo

Komentarze (471)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2015 12:32
ja biore do buzi sperme a pozniej z moim facetem sie caluje tak ze on tez lyka swoja sperme nie ma wyjscia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2014 22:13
nie oczekuje, że moja partnerka połknie, jej wybór
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2014 15:02
ja jestem bi i czesto faceci chca zebym im polknol i to robie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2013 19:35
Polykac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2013 15:19
hej ja lubie czasami polknac i niezawsze ale to robie,lubie tez 69 i wypiac sie ladnie wtedy moj facet zajebiscie mnie lize i lize mmmmmmmm....juz mam mokro
odpowiedz

Polecane dla Ciebie