Zamążpójście, wykształcenie & chatka na wsi: To gwarancja długowieczności!

Jeśli spełnisz te warunki, masz szansę dożyć późnej starości.
Zamążpójście, wykształcenie & chatka na wsi: To gwarancja długowieczności!
25.10.2011

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jaki jest sekret długiego życia? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość: polscy badacze sprawdzili, kto w naszym kraju doczekuje późnej starości. Okazało się, że największe szanse na długowieczność mają mężatki z wyższym wykształceniem, mieszkające na małopolskiej, podkarpackiej lub podlaskiej wsi. - Umieralność kobiet miejskich jest wyższa niż kobiet mieszkających na wsi. Nie jest to duża różnica, ale życie Polki mieszkającej w mieście jest krótsze średnio o 2 miesiące. Co jednak ciekawe, wpływ środowiska wiejskiego na mężczyznę nie jest już tak korzystny - polscy mężczyźni mieszkający na wsi żyją o rok krócej niż panowie z miast – donosi portal stooq.pl.

Z kolei wpływ wykształcenia na długość życia wynika z większej świadomości i zdrowszego stylu życia osób gruntownie wyedukowanych. – Ludzie z lepszym wykształceniem znacznie częściej są aktywni fizycznie poza swoją pracą, uprawiają sporty, chodzą na badania profilaktyczne, znacznie mniej palą i piją – wylicza dr hab. Halina Kołodziej z Zakładu Antropologii PAN we Wrocławiu.

Jednak najważniejszym czynnikiem, decydującym o długowieczności jest… zamążpójście. – Większe ryzyko przedwczesnego zgonu mają osoby samotnie żyjące, które nie mają partnera życiowego – mówi specjalistka. Dodaje również: - Polka, która urodziła się w 2009 r. przeżyje średnio ok. 80 lat, a Polak - o ponad 8 lat mniej.

Ile z powyższych warunków spełniacie Wy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Polska szkoła nie uczy myślenia! MASOWA PRODUKCJA IDIOTÓW?

Uczniowie mają problem z rozwiązywaniem zadań, które odbiegają od znanego im schematu.

Co za genialne wizytówki! Kolorowe, zabawne, z polotem - KONIEC Z NUDĄ!

Grunt to zapaść w pamięć potencjalnemu klientowi!

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2011 23:20
Nie mam nic przeciwko temu żeby wyjść za mąż i mieszkać na wsi. Ale póki co najważniejsze są dla mnie studia - to mój priorytet. Jestem na 3 roku fizjoterapii na almamer i później jeszcze chciałabym zostać tam na 2 lata także jeszcze trochę nauki mi zostało. Później będę myślała o innych rzeczach, żeby zakładać rodzinę wypadałoby mieć dobrą pracę, ale myślę, że po studiach nie powinnam mieć z tym problemów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 17:23
DZIEWCZYNY, JAPONSKIE TEZ DOBRE ! ;)) japan-sklep.pl ! moje mega odkrycie ! z ciekawosci zrobilam tam drobne zakupy na zime i jestem mile zaskoczona , bardzo dobra jakosc materialow i przystepna cen ( WBREW POZOROM) , POLECAM DZIEWCZYNY!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 16:55
I co wy na to singielki z wielkich miast?:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 11:02
mężczyźni mieszkający na wsi żyją krócej, bo piją bez opamiętania. co drugi to alkoholik!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2011 10:49
brakuje mi tylko własnego domku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie