Koniec ery telewizora! Polacy wyrzucają je z domów, wystarcza im Internet

Skoro i tak wszystko można obejrzeć w sieci, po co inwestować w zbędne pudło?
Koniec ery telewizora! Polacy wyrzucają je z domów, wystarcza im Internet
09.10.2011

Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nie wyobrażał sobie życia bez telewizora. Dostęp do szklanego ekranu musiał mieć każdy. Co więcej, telewizor był najczęściej głównym punktem w mieszkaniu, skupiał wokół siebie wszystkich członków rodziny.

Dzisiaj czasy nieco się zmieniły. Teraz to Internet jest numerem jeden, a buszowanie w sieci główną formą rozrywki każdego z domowników.

Jak donosi "Rzeczpospolita" – w Polsce telewizora nie ma już 700 tys. rodzin, czyli 3,4 proc. wszystkich. Z każdym miesiącem kolejne osoby decydują się na wyrzucenie ze swojego domu tego urządzenia. Co ciekawe, bardzo często młodzi ludzie, którzy wprowadzają się do nowego mieszkania zupełnie nie biorą pod uwagę kupna telewizora. Większość pieniędzy inwestują za to w dobry komputer oraz szybkie łącze internetowe.

Ludzi, którzy rezygnują z telewizora podzielić można na dwie grupy. Z jednej strony są to osoby, które po prostu nie czują potrzeby korzystania z tego urządzenia. Ulubione filmy i seriale ściągają po prostu z Internetu. W drugiej grupie znajdują się natomiast Ci, którzy nie chcą, aby ktoś organizował im czas, kontrolował ich życie. Nie podoba im się długie wyczekiwanie na jakiś program oraz konieczność oglądania mnóstwa nachalnych reklam. Zamiast wpatrywać się w szklany ekran wolą oni spędzić ten czas bardziej pożytecznie.

A jak jest w Waszych domach? Czy wyobrażacie sobie życie bez telewizora?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Inwazja klonów, czyli co by było, gdyby naukowcy nie mieli żadnych hamulców...

Co się stanie, gdy klony opanują Ziemię? Kiedy ruszy produkcja narządów? Czy będziemy mieli duplikat siebie?

Polska kobieta: Gruba, nieatrakcyjna, uzależniona od `fajek` (KTO ZANIŻA NAM ŚREDNIĄ?!)

Na tle innych mieszkanek Europy wypadamy coraz gorzej.

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2011 00:11
"nie mam tv, wystarcza mi komp, tej propagandy i kłótni polskich polityków nie da się słuchać" - dokładnie. the same here.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 14:51
nie ma TV od ponad 6 lat i nie zamierzam tego zmienic. za duzo gluoich show, seriali, z amalo filmów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 12:22
nie mam TV od 6 lat i .... jest SUPER
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2011 07:48
ja tv ogladam tylko u chlopaka :P a w domu ogladam zeby tylko obejrzec pierwszą milosc :P w wakacje woogle nie ogladalam tv :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2011 22:12
Ja nie mam tv, mieszkam w swiezo wynajetym mieszkaniu, niby umeblowane bylo w pewnej czesci, ale bez tv, a mnie narazie nie stac ;) mam wazniejsze wydatki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie