Kupiłaś okulary na straganie albo w supermarkecie? Lepiej uważaj!

Ile kosztowały twoje okulary? Sprawdź, czy mogą być szkodliwe dla oczu!
Kupiłaś okulary na straganie albo w supermarkecie? Lepiej uważaj!
08.10.2011

Idąc ulicą, mijamy po drodze mnóstwo stoisk z okularami. Wybór jest naprawdę ogromny. W sezonie letnim przeważają głównie te przyciemniane, mające działanie przeciwsłoneczne. Jednak gdy robi się nieco chłodniej, nie brakuje amatorów tanich szkieł korekcyjnych.

Kusi nas przede wszystkim cena takiego produktu. Jak zauważył Fakt.pl – Za 15 złotych, a więc o wiele taniej, niż w profesjonalnym salonie, można już kupić model do złudzenia przypominający ten z półki u optyka. Wydaje nam się więc, że decydując się na okulary z bazaru lub z supermarketu robimy świetny biznes. Często kompletnie jednak zapominamy przy tym o naszym zdrowiu. Nie obchodzi nas, że przez tandetne okulary możemy nawet stracić wzrok.

Kupując okulary na straganie, nie możemy liczyć na to, że mają one wysoką jakość. Produkowane taśmowo, zwykle nie są dopasowane do rozstawu naszych źrenic. Bardziej lub mniej zniekształcają również widziany przez nas obraz. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że towarzyszący nam od jakiegoś czasu ból głowy oraz pogorszenie wzroku to objawy spowodowane właśnie niedobranymi do naszych potrzeb okularami. Warto również pamiętać o tym, że kupione na straganie modele na pewno nie zawierają filtrów ochronnych.

W trosce o nasze zdrowie warto więc raz na zawsze skończyć z takimi praktykami. Indywidualnie dobrane przez optyka szła zapewnią nam nie tylko działanie przeciwsłoneczne, lecz także pozwolą skutecznie korygować wadę wzroku. Nawet jeżeli wydamy na nie sporo pieniędzy, będzie to jednak bardzo dobra inwestycja!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Polska kobieta: Gruba, nieatrakcyjna, uzależniona od `fajek` (KTO ZANIŻA NAM ŚREDNIĄ?!)

Na tle innych mieszkanek Europy wypadamy coraz gorzej.

O której godzinie w ciągu dnia jesteś najszczęśliwsza?

To właśnie wtedy zamieszczamy na portalach społecznościowych najbardziej radosne posty.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 23:26
No kurcze, jak kupi sobie na starość jakaś kobiecina, co by nie chodzić z lupą tylko do czytania założyć, to dużo jej się nie stanie. Ale jak ja noszę codziennie, a jeszcze mam atygmatyzm, to nie wyobrażam sobie kupić na bazaże.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 16:53
ale nie tyczy się to oczywiście okularów wyłącznie przeciwsolarnych i tzw "zerówek" z plastikowymi szkiełkami?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 12:40
ja kupilam na straganie i po roku chodzenia w nich wzrok mi się o dziwo poprawił. Ale faktem jest ze trudno jest dobrac rozstaw szkieł. Juz drugich tak dobrych nie moge znalezc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo