O której godzinie w ciągu dnia jesteś najszczęśliwsza?

To właśnie wtedy zamieszczamy na portalach społecznościowych najbardziej radosne posty.
O której godzinie w ciągu dnia jesteś najszczęśliwsza?
05.10.2011

Z pewnością każdy z nas chciałby, aby dobry nastrój i świetny humor nie opuszczał go ani na chwilę. Niestety, codzienne obowiązki oraz stres z nimi związany skutecznie zmieniają nasze nastawienie do świata. Wraz ze zwiększającym się w ciągu dnia nawałem pracy, stajemy się coraz bardziej nerwowi, niewyspani i zmęczeni.

Tę swoistą zmienność ludzkich nastrojów postanowili zbadać amerykańscy socjolodzy. Aby dowiedzieć się, w którym momencie dnia ludzie są najbardziej szczęśliwi, naukowcy przeanalizowali treść setek milionów wiadomości z Twittera – czytamy w portalu Sfora.pl.

Przeprowadzone badania pokazały jednoznacznie – ludzie na całym świecie najlepszy humor mają zaraz po obudzeniu. To właśnie wtedy zamieszczają na portalach społecznościowych najbardziej radosne posty, są bardzo twórczy i kreatywni. Z każdą godziną tracimy jednak życiową energię. Dobry nastrój znika około południa. Stajemy się wtedy coraz bardziej wyczerpani, nic nie chce nam się robić, targają nami negatywne emocje.

Co ciekawe, jak zaznaczają badacze, globalny humor użytkowników Twittera poprawia się około północy. Świetny nastrój towarzyszy ludziom również przez całą sobotę i niedzielę. Jest to oczywiście związane z tym, że zwykle mamy w tych dniach wolne, nie musimy stresować się pracą i nawałem obowiązków.

Wyniki naukowców wydają się nieco zaskakujące. Trudno bowiem uwierzyć w to, że większość z nas najlepiej czuje się zaraz po obudzeniu, kiedy to z trudem zwlekamy się z łóżka, mając przed sobą wizję tysiąca obowiązków, które czekają nas w ciągu dnia...

A Wy co o tym myślicie? W którym momencie dnia czujecie się najbardziej szczęśliwe?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czy Ty też jesteś NEETsem?

"Not in Education, Employment or Training" - jest ich coraz więcej.

Od 15 lat wysyła listy w butelkach. Dostał już ponad 3 TYSIĄCE odpowiedzi!

Mężczyzna koresponduje z całym światem!

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2011 22:32
Zazwyczaj na ostatniej lekcji dostaję głupawki. Rano, owszem - ale po kawie i kiedy nie jestem spóźniona, wtedy wiem, że mogę jeszcze spokojnie wyprostować sobie włoski i włożyć trochę więcej starań w przygotowanie się do wyjścia. No i oczywiście piątki wieczór, bo co piątek to impreza :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 17:28
ja zawsze o 20 mam taki dobry chumor że bez powdu śmieje sięL:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 15:43
Gdy rano muszę wstać o 4:30 i jechać do szkoły to wcale nie mam dobrego humoru. Weekend i świadomość, że nie trzeba nic robić to są moje ulubione momenty :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 22:52
kto ma wolne w weekend ten ma... w sobote 12h a w nd 11h... wszystko przez to ze ktos sobie wymyslil otwieranie centrow handlowych w weekend do poznych godzin !! a ludzie to de bi le i chodza od rana do wieczora:/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 21:08
w sobote to ja jestem tak szczęśliwa ze tego nie da sie opisać xdd
odpowiedz

Polecane dla Ciebie