Żal nam współczesnych dzieciaków! Są pozbawione dzieciństwa, już jako 9-latki muszą pisać testy!

Presja nowoczesnego świata niszczy beztroski okres dzieciństwa!
Żal nam współczesnych dzieciaków! Są pozbawione dzieciństwa, już jako 9-latki muszą pisać testy!
27.09.2011

Wydawałoby się, że współczesny świat to raj dla młodych ludzi. Mają przecież niczym nieograniczony dostęp do wszelkich form rozrywki, każda wymarzona zabawka jest na wyciągnięcie ich ręki. Niestety, dzisiejsza rzeczywistość, wbrew pozorom, kompletnie nie sprzyja beztroskiemu dzieciństwu.

Maluchom już od najmłodszych lat stawiane są bardzo wysokie wymagania. Szkoła i rodzice narzucają im konieczność bycia najlepszym, wpajają, że powinni wciąż się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Już od przedszkola dzieci poddawane są różnym testom i egzaminom. Sprawdza się ich inteligencję, poziom kompetencji.

Bardzo negatywny wpływ na psychikę dziecka ma również powszechny dostęp do wszelkiej informacji. Najmłodsi z wielkim przejęciem chłoną wszystko, co zobaczą w telewizji lub przeczytają w Internecie. Niestety, wiadomości te zwykle nie są przeznaczone dla nich. O pewnych sprawach maluchy dowiadują się zbyt szybko, co znacznie wypacza ich psychikę.

Współczesne maluchy zbyt wiele czasu spędzają w domu, przed komputerem. Nie wychodzą już tak często, jak kiedyś, na dwór. Frajdy nie sprawia im zabawa z rówieśnikami. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze negatywny wpływ dzisiejszej reklamy. Dzieci od najmłodszych lat karmione są hasłami, które nijak mają się do prawdziwej rzeczywistości.

Dzisiejszy świat wpływa coraz bardziej negatywnie na rozwój młodych ludzi. Pozbawieni dzieciństwa, tracą tym samym to, co w życiu najlepsze. Dojrzewając zbyt wcześnie, nie potrafią później odnaleźć się w dorosłej rzeczywistości.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kobieta za kierownicą

Pora rozprawić się z krzywdzącymi stereotypami!

Najgorsze photoshopowe wpadki: CO TU JEST NIE TAK? (Śmieszne pomyłki grafików - FOTO)

Oto zdjęcia, które znalazły się w modowych magazynach, brukowcach i katalogach reklamowych...

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 12:35
Jesteście chorzy na głowę! Pierwszy test każdy pisał w trzeciej klasie podstawówki. Następny był w szóstej. Później w trzeciej gimnazjum, a na końcu matura. Testy być muszą. Jakaś "selekcja" musi być. Inaczej każdy poszedłby gdzie chce, a zamiast się uczyć siał by zamęt. Ja pisałam wszystkie testy i nawet od czasu do czasu brałam udział w konkursach. Nikt mnie do niczego nie zmuszał. Robiłam to tylko i wyłącznie dla siebie. I jakoś nie ubolewam nad tym, że musiałam to wszystko pisać, bo korona mi z głowy nie spadła. I nie jest mi żal 9 - latków, wręcz przeciwnie. Powinni się cieszyć, że mają możliwość rozwijania się i kształcenia w wielu kierunkach. No cóż moi drodzy - bez pracy nie ma kołaczy. Jeśli żądacie aby Wasze dzieci nie pisały testów to przykro mi bardzo, ale sami je ograniczacie i dajecie im przyzwolenie na to, żeby już zupełnie nic nie robiły tylko włóczyły się po osiedlach czy też siedziały cały dzień przed kompem... Tak dla jasności, gdybyś komuś chciało się mnie ripostować, mam 19 lat. Od jutra idę na studia i jak będę miała dzieci to na pewno nie będę im współczuła, że mają tyle nauki. Wręcz przeciwnie będę je wspierała i mobilizowała do dalszej pracy. Bo bez wykształcenia w dzisiejszych czasach jest się nikim.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2011 19:56
No pewnie, nie wychodzimy na dwór, bo wolimi komputer i telewizję. Prawda taka, że mając 15 lat, zamiast spotykać się z przyjaciółmi i poznawać świat musimy wiecznie ślęczeć nad książkami. Szkoła do 17.00 a potem jeszcze obowiązki, lekcje, jakiś sprawdzian, kartkówka lub dwie na następny dzień. Jesteśmy autentycznie pozbawieni dzieciństwa, za 20 lat nie będzie czego opowiadać swoim dzieciom. A ta ciągła presja "musisz, bo jak nie to będziesz nikim" może serio wykończyć. Dokładając do tego problemy w domu itd. mamy kolejny obraz dziecka borykającego się z depresją. Mam nadzieję, że kiedyś to wszystko ulegnie zmianie i życie nie będzie już tylko przykrym obowiązkiem. Aśka
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2011 19:01
a co testy psują dzieciństwo? nauka może być przyjemna dla dzieci, jeśli jest dobrze prowadzona. np. w formie zabaw. ach.. to konserwatywne polskie myślenie. ograniczeni myślowo ludzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2011 17:01
lepiej zeby dzieciaki sie uczyly niz siedzialy ciagle przed komputerem. jak bd mialy dobrych rodzicow ktorzy im pomoga w nauce to i na zabawe znajda czas a poza tym im szybciej zapoznaja sie z egzaminami tym lepiej beda je znosic. duzo ludzi juz od lat zaczynalo wczesniej szkole i mialo egzaminy w wieku 9 lat i jakos nic im sie nie stalo a jak maja tak miec wszyscy to nagle wielka tragedia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2011 14:59
może gdzieniegdzie tak jest. ale np u mnie tak nie ma co nie wychodzę na spacer to widzę pełno dzieciaków na placu zabaw. które sie bawią tak jak my kiedyś. bez przesady nie jest aż tak źle. racja niektóre dzieci na prawdę siedzą całe dnie przed komputerem ale to wina rodziców że im na to pozwalają. A że piszą testy w wieku 9 lat ja je też pisałam i jakąś nic mi się nie stało tez miałam wspaniałe dzieciństwo mimo tego. ;))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo