Zrobienie licencjatu nie będzie już takie proste! (JAK TO?!)

Wszystkich żaków czekają spore utrudnienia...
Zrobienie licencjatu nie będzie już takie proste! (JAK TO?!)
14.09.2011

Wydawałoby się, że po zmianach w sposobie przeprowadzanie egzaminów gimnazjalnych oraz licznych utrudnieniach na maturze nic już nie może nas zaskoczyć. Okazuje się jednak, że gorzko się pomyliliśmy. Teraz resort nauki postanowił utrudnić nieco życie polskim studentom.

Jak czytamy w portalu dziennik.pl, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje zaostrzyć wymogi dla studentów, którzy kończą studia pierwszego stopnia. Uzyskanie licencjatu nie będzie już takie proste.

Do tej pory, aby zdobyć ten tytuł, na wielu uczelniach trzeba było zdać jedynie egzamin dyplomowy. Według nowych reguł, każdy uczeń będzie musiał dodatkowo napisać również pracę badawczą.

Nowy pomysł egzaminowania nie podoba się studentom. Uważają oni, że jest to prowokacja, specjalne utrudnianie im ukończenia nauki, aby tylko wyeliminować najsłabszych z nich.

Uważacie, że jest w tym trochę prawdy?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Z czego ludziom łatwiej byłoby zrezygnować niż z FACEBOOKA? (Dziwny RANKING)

Sondaż kręcił się wokół rzeczy, bez których nie umiemy się w życiu obejść.

Plaga KAZIRODZTWA w USA: Jeden dawca płodzi niezliczoną ilość dzieci (Co jeśli kiedyś się spotkają?)

Anonimowość, którą gwarantują banki spermy swoim dawcom i biorcom może doprowadzić do szeregu ludzkich dramatów i wad genetycznych.

Polecane wideo

Komentarze (135)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2011 17:08
Ja pisałam pracę i jakoś zdałam bez problemu, za chwile bronię magistra:) także nie uważam żeby to było jakieś trudne, po prostu trzeba sie przyłożyć, samo się nie napisze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2011 15:58
studiuję na UŚ i też mam do napisania pracę badawczą!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2011 03:38
praca badawcza to to samo, co praca licencjacka (w obu przypadach przeprowadza się jakieś badania) także nie ma co robić szumu :) badawcza jest nawet prostrza, bo na ogól jest wiznaczony limit stron, czyli objętościowo jest mniejsza :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 15:15
Co za durnoty piszą!! Ja musiałam pisać pracę żeby zdobyć licencjat!Więc co to za utrudnienie bo czegoś nie rozumiem?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 20:12
bez przesady , może jak na jakimś kierunku jest jeden egzamin dyplomowy to nie brzmi to jakos bardzo tragicznie ale na kierunkach medycznych jest np i praca licencjacka i egzamin praktyczny i co jeszcze niby ..?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie