DZISIAJ IMPREZA? Uważaj na drinki, bo mogą zawierać groźne bakterie! (Fuj!)

Okazuje się, że lokale nie przestrzegają podstawowych zasad higieny.
DZISIAJ IMPREZA? Uważaj na drinki, bo mogą zawierać groźne bakterie! (Fuj!)
17.09.2011

Każdy, kto wybiera się do pubu lub restauracji, spodziewa się, że zaserwowane mu dania i napoje będą dobre jakościowo. Tymczasem okazuje się, że co trzecia kostka lodu używana przez barmanów do chłodzenia soków i drinków, zawiera groźne bakterie, m.in. E. coli.

Eksperci z Brytyjskiej Agencji Ochrony Zdrowia (HPA) odkryli, że w większości pubów i restauracji, znajdujących się na Wyspach, nagminnie zdarzają się brudne zmywarki oraz nieczyszczone miesiącami maszyny do lodu. Przez takie zaniedbania co czwarty klient zmaga się z biegunką i wymiotami.

Przerażający brak jakiejkolwiek higieny dotyczy głównie lokali brytyjskich, jednak gdyby podobne badania przeprowadzono w Polsce - prawdopodobnie nie wypadlibyśmy w nich dużo lepiej.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Z czego ludziom łatwiej byłoby zrezygnować niż z FACEBOOKA? (Dziwny RANKING)

Sondaż kręcił się wokół rzeczy, bez których nie umiemy się w życiu obejść.

Plaga KAZIRODZTWA w USA: Jeden dawca płodzi niezliczoną ilość dzieci (Co jeśli kiedyś się spotkają?)

Anonimowość, którą gwarantują banki spermy swoim dawcom i biorcom może doprowadzić do szeregu ludzkich dramatów i wad genetycznych.

 

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 19:51
bakterie e.coli sa w drinkach z cola ale chyba wodka wypala zarazki wiec mozecie pic spokojnie:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 16:28
ja pracowalam spory czas w restauracji i nie widzialam zeby kiedy kolwiek byla maszynka do lodu myta nie wspominajac o innych rzeczach
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 11:51
myślę, że wiele zależy i od kultury osobistej pracowników i szefa... czasem tak dorabiam i przestrzegam mocno zasad higieny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 10:57
tak teraz kazdy bedzie pisal gdzie pracuje i jak jest yhy takk czysto piszecie jest to chyba nie mozlwie skoro jest napisane ze w Polsce tak sie dzieje wiec jednak to nie klamstwo:/ .. yy wezcie sie za porzadek. i higiene w clubbach dlatego zawsze pije piwo:D haha jak ide na dyskoteke nie jakies driny.. barwione
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2011 09:00
pracuję w warszawskim barze, jest to dosyć mały bar ale za to ambitny :) codziennie przed imprezą pojemnik na lud jest dokładnie myty, a sam lud przed przyjściem gości i często jeszcze w trakcie imprezy kupowany na stacji benzynowej w worach :) nigdy nikt nie miał problemów ze zdrowiem. :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo