Po co nam dopalacze, skoro mamy leki bez recepty? POLACY NA HAJU

Nawet gimnazjaliści wiedzą, co z czym pomieszać, żeby nieźle się zabawić. Wystarczą dostępne bez recepty leki na katar.
Po co nam dopalacze, skoro mamy leki bez recepty? POLACY NA HAJU
11.09.2011

Chociaż chemia nie należy do ulubionych przedmiotów szkolnych młodzieży, to jednak okazuje się, że posiadają oni sporą wiedzę z tej dziedziny. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wyedukowane farmaceutycznie są współczesne nastolatki.

Doskonale wiedzą na przykład, że ogólnie dostępne leki na katar mogą mieć jeszcze inne działanie. W połączeniu z określonymi substancjami tworzą swoistą narkotyczną mieszankę. W Internecie krążą nawet dokładne wskazówki, jak uzyskać z nich prawdziwy efedron.

Niestety, młodzież często zupełnie nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojego postępowania. Lekarze pogotowia notują coraz więcej przypadków osób, które trafiły na ostry dyżur po zażyciu takiej mieszanki. Ich objawy przypominały te, które obserwuje się u chorych na Parkinsona. Trzęsły im się ręce, byli otępiali, mieli zaburzenia mowy i równowagi – podaje portal Sfora.pl. Co najgorsze, po zażyciu takiej substancji w mózgu człowieka zachodzą nieodwracalne zmiany.

Całą sprawą oburzeni są rodzice nastolatków. Domagają się, aby tak, jak w innych krajach, również w Polsce wprowadzić ograniczenia przy zakupie leków zawierających pseudoefedrynę. Być może więc, już niedługo takie leki jak Cirrus, Sudafed czy Ibuprom zatoki będą sprzedawane wyłącznie na receptę.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Chemikalia w barwnikach używanych do tatuaży: Jakie choroby mogą wywołać?

Ozdabianie ciała (wbrew temu co dotychczas sądzono) ma jednak skutki uboczne.

Chcesz mieć gładkie i piękne nogi? WYPOWIEDZ WOJNĘ ŻYLAKOM!

Popękane naczynka i żylaki mogą być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości oraz źródłem kompleksów. Współczesna medycyna umożliwia jednak skuteczną walkę z chorobami żylnymi!

Polecane wideo

Komentarze (68)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2011 21:35
MaryJane
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2011 07:23
Haha też pamiętam acodin ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 16:12
i tak to kazdy ćpa.... nie ma mody na szlugi i alkohol to jest juz codziennosc nastolatki cpaja na potege, mało tego ze leki, maryjane która pala jak szlugi, bawia sie z fuka na imprezie a na niedziele wpieprzaja grzybki dla relaksu taka jest polska rzeczywistosc.... Msło tego za glupia gandzie idzie sie do wiezienia a my podatnicy musimy utrzymywac małych gówniarzy za to ze nosza ze soba narkotyki lekkie mimo tego ze noszi to co 2 dziecko... w szkołach w ubikacjach czuc zapach gandzi w meskiej i damskiej nie ma podziału....
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 15:59
ibuprom zatoki idealne na kaca ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 15:37
sudafet z kalium i masz fze jak po koce ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie