Plaga KAZIRODZTWA w USA: Jeden dawca płodzi niezliczoną ilość dzieci (Co jeśli kiedyś się spotkają?)

Anonimowość, którą gwarantują banki spermy swoim dawcom i biorcom może doprowadzić do szeregu ludzkich dramatów i wad genetycznych.
Plaga KAZIRODZTWA w USA: Jeden dawca płodzi niezliczoną ilość dzieci (Co jeśli kiedyś się spotkają?)
11.09.2011

Kobiety korzystające z usług banków spermy, nie znają wszystkich danych swojego dawcy nasienia. Panowie oddający swoją spermę pragną zachować anonimowość. Panie nie chcą zresztą wypytywać o zbyt wiele. Wystarczy im informacja o stanie zdrowia mężczyzny i jego ewentualnym wyglądzie.

Brak konkretnych danych o dawcy nasienia może jednak doprowadzić do bardzo poważnych skutków. Pracownicy klinik niepłodności i banków spermy zwykle korzystają bowiem ze spermy dobrze „sprawdzonych” już dawców. W ten sposób tysiące kobiet zapładnianych jest tym samym nasieniem – czytamy w portalu Sfora.pl.

Wielu przedstawicieli środowiska medycznego ostro krytykuje takie postępowanie. Uważają oni, że może ono doprowadzić do zjawiska tzw. nieświadomego kazirodztwa. A stąd już niedaleko do rozprzestrzeniania się różnych wad genetycznych w społeczeństwie.

Amerykanie są oburzenie całą sytuacją. Zwłaszcza że, kilka dni temu gazeta „New York Times” ujawniła przypadek dawcy nasienia, który nieświadomie spłodził aż 150 dzieci!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

DIY: Jak nożyczkami wyczarować ze starych ciuchów sexy wdzianka? (VIDEO)

Z każdego starego ciucha możesz zrobić coś nowego i fajnego!

Dlaczego nastolatki wstydzą się swoich rodziców? 4 "WTOPY"

Oto top lista najbardziej żenujących zachowań matek i ojców.

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 23:49
kazirodzYtwa?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 22:14
To zdjęcie do artykułu po prostu mnie powala:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 19:58
w ogóle powinno się to wycofać! to nie naturalne, a wszystko, co nie naturalne szkodzi czlowiekowi!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 15:00
To jest poważna sprawa! Jakby spojrzeć na to z innej strony... Może właśnie dlatego jest teraz tyle chorób genetycznych?! Powinno się wycofać anonimowość z tego typu instytucji...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2011 13:00
Naprawdę uważacie, że nieświadome uprawianie seksu i posiadanie dzieci z własnym rodzeństwem lub rodzicami nie jest specjalnie szkodliwe? Natura się przed tym broni jak może. Geny przekazane dzieciom z takich związków mutują. Intuicyjnie wyczuwali to nawet chłopi pańszczyźniani i praktycznie nigdy nie krzyżowali zwierząt z jednego miotu, żeby nie rodziły się ślepe, łyse i zdeformowane. PS. W dawnych rodzinach królewskich nikt nie panikował, bo nie znano się na genetyce. Kazirodcze eksperymenty skończyły się jednak wymarciem całej linii hiszpańskich Habsburgów, bo niejaki Karol II Habsburg miał mamusię, która była jednocześnie jego babcią. W efekcie stracił zęby i wyłysiał przed 35. rokiem życia, był trwale bezpłodny, upośledzony umysłowo i mógł jeść tylko zupkę przez słomkę. Sądzono, że był zaczarowany i odprawiano nad nim liczne egzorcyzmy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie