5 najdziwniejszych MODYFIKACJI CIAŁA - Prasowanie piersi, krępowanie stóp i inne

BUDZĄ EMOCJE!
5 najdziwniejszych MODYFIKACJI CIAŁA - Prasowanie piersi, krępowanie stóp i inne
06.09.2011

Współcześnie modyfikacjom ciała poddają się już nie tylko przedstawiciele konkretnych subkultur, ale ogół społeczeństwa. Całkiem możliwe, że elegancki pracownik banku, w którym załatwiamy formalności, pod ubraniem skrywa kilkanaście tatuaży, a sprzedawczyni z osiedlowego sklepu spożywczego ma przekłute sutki. Tatuaże i kolczyki tak spowszedniały, że nie wzbudzają już większych emocji.

Warto za to przyjrzeć się modyfikacjom mniej popularnym, a bardziej spektakularnym. Niektóre stają się coraz bardziej modne w naszej kulturze, a inne zarezerwowane są dla konkretnego rejonu świata. Oto najdziwniejsze z nich…

prasowanie piersi

Prasowanie piersi

To modyfikacja o lokalnym wymiarze. Popularna jest głównie w Kamerunie, gdzie matki ubijają lub uciskają piersi swoich córek, by zatrzymać ich rozrost. Termin prasowanie nie powstał bez powodu, bo zabieg wykonywany jest gorącymi przedmiotami. To bardzo bolesny rytuał, który dodatkowo grozi wieloma powikłaniami. Drastyczne zmniejszanie piersi ma być sposobem na opóźnienie współżycia oraz ustrzeżenie potomstwa przed molestowaniem seksualnym, a nawet gwałtem ze strony starszych mężczyzn.

skaryfikacja

Skaryfikacja

Sztuka zdobienia ciała, która kiedyś była charakterystyczna dla odległych naszej cywilizacji grup etnicznych, a obecnie powoli wchodzi także na europejskie salony i staje się niemal tak popularna, jak tatuowanie oraz piercing. Polega na nacinaniu, zadrapywaniu, wypalaniu, wycinaniu lub odmrażaniu skóry w taki sposób, aby blizna przybrała oczekiwany kształt.

zaostrzanie zębów i uszu

Zaostrzanie zębów i uszu

Pierwsza z tych modyfikacji wykonywana jest za pomocą specjalnych wierteł lub pilników, którymi normalnie rozwinięte zęby piłuje się aż do uzyskania ostrości. W ten sposób powstają kły, a ich ilość w szczęce zależy od potrzeb zainteresowanego.

Druga dotyczy zaostrzenia małżowiny usznej w taki sposób, aby przypominała kształtem ucho bajkowego elfa.

krępowanie stóp

Krępowanie stóp

Zwyczaj kultywowany przez tysiące lat w Chinach, a mający na celu deformację kobiecych stóp dla uzyskania oczekiwanego "efektu estetycznego". Najczęściej, tak jak w przypadku prasowania piersi, zabieg wykonywany był na młodych dziewczętach. Stopy owijane były bandażem w taki sposób, by przytrzymać zagięte palce i w rezultacie je złamać. Dzięki temu kształt stopy był ściśle kontrolowany. Prowadziło to do tego, że stopa kobiety w dojrzałym wieku miała maksymalnie 7-10 cm długości, co uznawane było za niezwykle atrakcyjne.

piercing

Piercing w kształcie gorsetu

Zabieg ten z roku na rok zyskuje na popularności. Polega na przekłuciu pleców (lub innego fragmentu ciała) w kilku miejscach tak, aby kolczyki utworzyły charakterystyczny kształt zapiętego gorsetu. Kolczyki łączone są następnie kolorowymi tasiemkami, przez co efekt końcowy wygląda niezwykle realistycznie.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

Klub nocny dla dzieci: Tak się bawią ROSYJSKIE MAŁOLATY

W "Underground Garage" dzieją się rzeczy, które u większości z nas wywołują ciarki na plecach.

Przełomowe SESJE ZDJĘCIOWE: Roznegliżowane, z dziećmi, gejowskie & sadomaso (nowe i archiwalne)

Luksusową modę w wersji light podają jeszcze tylko w konserwatywnym American Vogue. Większość magazynów stawia na kontrowersję, a głowy redaktorów lecą jak podczas francuskiej rewolucji.

 

Polecane wideo

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 21:32
krępowanie stóp - coś okropnego!!!! Apropo książki : bardzo ciekawa polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2011 10:49
Ja mam jedno takie ucho od urodzenia o.O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2011 14:30
mi się podoba modyfikacja uszu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2011 22:25
Taki gorset jest tylko "for fun" albo do zdjęcia, jeszcze tego samego dnia jest zdejmowany bo bardzo latwo zerwac kolczyki (skóra sie ciagle napina). Skaryfikacja po zagojeniu wygląda totalnie inaczej - wzór jest wtedy biały, delikatnie wypukły. Generalnie spotkałam się tylko z metodą wycinania (skóra jest nacięta dwoma równoległymi liniami po czym usunięta z środka). Papilocie, papilocie, może trochę skrupulatności? Jeszcze ktoś sobie zrobi gorset i będzie tak paradował i płakał bo "przeczytał na papilocie"...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2011 22:24
Jeżeli kogoś bardziej zaciekawiłaby tematyka krępowania stóp, to polecam książkę: Kwiat śniegu i sekretny wachlarz. Są tu opisane przeżycia jednej z Chinek, która w dzieciństwie miała skrępowane stopy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie