To będzie NAJDŁUŻSZY ROK SZKOLNY w historii. Współczujemy!

Do wakacji dalej niż kiedykolwiek.
To będzie NAJDŁUŻSZY ROK SZKOLNY w historii. Współczujemy!
01.09.2011

Mimo że, wakacje dopiero się skończyły, wielu uczniów już teraz myśli o kolejnym wolnym. Niestety, uczniów czeka naprawdę długi rok szkolny. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło bowiem poważne zmiany w szkolnym kalendarzu.

Począwszy od tego roku, nauka w szkole będzie teraz zawsze kończyła się w ostatni piątek czerwca, a nie w połowie miesiąca, jak było do tej pory – podaje Fakt.pl. Uczniowie muszą więc przywyknąć do tych dosyć niewygodnych dla nich zmian.

Na pocieszenie warto jednak dodać, że na młodzież czeka mnóstwo dodatkowych dni wolnych w trakcie nauki. Oprócz tych ustawowych, czyli świąt i ferii, szkoły będą mogły wprowadzić dni wolne od nauki z okazji innych wydarzeń takich, jak na przykład święto patrona szkoły, czy też organizowanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Co myślicie o tych zmianach? Uważacie, że to dobry pomysł?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ulubione czynności Polaków: Na co marnujemy najwięcej czasu w ciągu doby?

Smutne wnioski po przeanalizowaniu planu dnia naszych rodaków.

Zgadnij, ile litrów wody marnujesz podczas golenia nóg!

Dbanie o urodę jest niestety niezbyt ekologiczne.

Polecane wideo

Komentarze (209)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 17:41
Haha ich już totalnie powaliło! To jest chamstwo w państwie xD Kto jest za niech da lubię to na facebook! Jak nie mają co robić to niech sobie dziecko zrobią, wgl to co tylko o 1 dzień w tygodniu nam się zmieni że będziemy mieli wolne! A 2 tyg wakacji zabrali przeciez to jest niemoralne ta nasza władza także i jakże miła minister edukacji! Zmieniła juz tyle tylko ze na gorsze! Kto jest za strajkowaniem? Zoorganizujmy strajk ciekawe co powiedzą !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2011 19:53
Chamstwo!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2011 17:07
Mam to w dupie, i tak jest gorzej niż zawsze. Mam gdzieś to że mamy więcej wolnego. Co, o 1 dzień w tygodniu? I tak jest to dzień w który mam najlżejsze lekcje więc nic to nie daje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.09.2011 17:56
To co, uczniowie jeszcze nie strajkowali?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.09.2011 21:06
Juz od kilku lat rok skzolny konczy sie w ostatnio piatek czerwca.. a od zeszlego roku wprowadzili kilka dni wolnych ktore skzola moze rozplanowac na rozne okazje .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie