Ulubione czynności Polaków: Na co marnujemy najwięcej czasu w ciągu doby?

Smutne wnioski po przeanalizowaniu planu dnia naszych rodaków.
Ulubione czynności Polaków: Na co marnujemy najwięcej czasu w ciągu doby?
31.08.2011

Polacy, jak każdy inny naród, mają swoje charakterystyczne zachowania i przyzwyczajenia. Naukowcy postanowili więc zbadać, co odróżnia nas od innych ludzi, na jakie czynności poświęcamy w ciągu dnia najwięcej czasu?

Okazuje się, że nie potrafimy żyć bez telewizora. Wpatrywanie się w szklany ekran zajmuje nam ok. 2,5 godziny dziennie – donosi Dziennik Łódzki. Dużo czasu zabiera nam także robienie zakupów. W ciągu roku w sumie spędzamy w supermarketach ponad 5 dni i 5 nocy! W wolnych chwilach uwielbiamy również buszować w Internecie.

Wiele godzin poświęcamy oczywiście na pracę i naukę. Wolny czas zabierają nam także domowe obowiązki takie, jak sprzątanie czy gotowanie. Z tego też powodu często chodzimy niewyspani. Co ciekawe, statystyczny Polak wiele czasu spędza przed lustrem. Dbanie o wygląd zajmuje nam około 52 minuty dziennie.

Jakie z kolei czynności zajmują nam najmniej czasu? Okazuje się, że w ciągu dnia nie mamy już sił ani ochoty na obcowanie z kulturą. Na tę czynność poświęcamy w ciągu dnia zaledwie 2 minuty.

A jak wygląda Wasz dzień? Pasujecie do tego opisu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kolor włosów a SEKSAPIL: Blondynki, brunetki czy rude? FAKTY i MITY

Czy kolor włosów decyduje o naszej atrakcyjności w oczach panów?

Nastolatki NIENAWIDZĄ szkoły! (Mają ataki paniki i lęki przed 1. września - DLACZEGO?)

Uczniowie z przerażeniem myślą o pierwszym września.

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
pro (Ocena: 5) 02.05.2013 00:21
Ja osobiście uwielbiam dłubać w nosie, puszczać bąki w wannie i ubóstwiam spać. Poza tym lubię sex, mecze piłkarskie, dobrze zjeść i dobrze się zmęczyć, mieszkać swoim domu. Od czasu do czasu lubię robić NIC.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2011 09:33
Dbanie o wygląd zajmuje nam około 52 minuty dziennie aha ciekawe komu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 20:41
jejku też mi smutne wnioski, przecież to normalne. Sprzątać, robić zakupy i gotować trzeba, takie życie tyle że dla niektórych są to fajne zajęcia (ja np. uwielbiam gotować i przy tym odpoczywam). A to, że człowiek położy się przed tv zmęczony lub przed komputerem to nic dziwnego.... Trudno żeby taki pierwszy lepszy Kowalski po 8 godz. fizycznej pracy leciał co wieczór do teatru lub biegać naokoło bloku :p Dobrze jest sobie choć trochę, w ciągu dnia "porobić głupoty" inaczej byśmy zwariowali, a poza tym kto powiedział, że z kulturą nie można obcować przez internet??? :PPP
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 18:17
Czasem mam takie zawiasy, ze zapominam sie i np. stoje w miejscu albo siedze i patrze w jeden punkt, na to trace zdecydowanie najwiecej czasu, czy to poczatek jakiejs choroby? Dodam, ze nie potrafie tego kontrolowac.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2011 15:18
Każdy ma inne nawyki,inne przyzwyczajenia i inne sposoby spędznia każdego dnia.Do obiadu wiadomo robi się to co każda kobieta powinna robic w domu,potem spacer,gimnastyka,tenis,rower,a wieczorem jeśli jest coś ciekawego to oglądam,jeśli nie to rozwiązuję krzyżówki.Ale od 1 września mają byc różne atrakcje w TV,więc mam nadzieję,że będzie co oglądać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo