Ten pies to matematyczny geniusz! (Potrafi dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić - WOW!)

Labrador liczy szybciej niż niejeden dorosły człowiek!
Ten pies to matematyczny geniusz! (Potrafi dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić - WOW!)
27.08.2011

Nie od dziś wiadomo, że psy są wyjątkowo inteligentnymi zwierzętami, ale chyba nikt nie przypuszczał, że czworonogi potrafią… liczyć. A taką właśnie zdolność przejawia labrador o imieniu Beau.

Jak donosi serwis niewiarygodne.pl, popularność psa pochodzącego z Montany rośnie z każdym dniem. - Czworonóg ma 12 lat i zdobył dotąd olbrzymie doświadczenie. Jak twierdzi jego właściciel, Dave Madsen, Beau bardzo rzadko się myli. W 85 procentach wyniki wykonywanych przez niego działań są prawidłowe. Psiak potrafi bez trudu dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, a nawet... wyciągać pierwiastki – wylicza serwis.

W jaki sposób pies podaje wynik równania? Oczywiście szczekając. Jeśli zatem jego właściciel zapyta: „Ile to jest √64-√16+2”, labrador natychmiast odpowiada: „Hau, hau, hau, hau, hau, hau”. Madsen nauczył liczyć swojego pupila już wiele lat temu, kiedy ten był jeszcze szczeniakiem. Najpierw dawał swojemu podopiecznemu ciastka, a potem starał się doprowadzić do tego, by pies zaszczekał tyle razy, ile ciastek wcześniej zjadł. Beau szybko zrozumiał, o co chodzi i od tamtej pory regularnie ćwiczy swoje zdolności matematyczne.

Dave Madsen jest bardzo dumny ze swojego czworonoga, podkreśla jednak na każdym kroku, że nie chce przemęczać ulubieńca. Z tego względu pyta go jedynie o takie równania, których wynik można zamknąć w dziesięciu szczeknięciach.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Więźniowie dostają lepsze jedzenie niż dzieci w przedszkolach!

Posiłki dla najmłodszych są robione z byle czego, nikt nie przejmuje się ich smakiem i wartościami odżywczymi.

Idealna żona, matka i pracownica? DEPRESJA murowana!

Dążąc do bycia idealną w każdej dziedzinie, rujnują swoje życie.

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 17:12
Ty umiesz liczyć, ale nie jesteś psem. Prawie każdy człowiek umie liczyć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 14:53
niexle
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 22:00
ja też umiem liczyć i co z tego;>
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2011 20:05
Niedawno czytałam o pewnym koniu, który potrafił liczyć. Zapewne mechanizm w obu przypadkach jest taki sam. Nie chodzi o to, że pies umie liczyć, ale po prostu wie, jakiego wyniku się po nim spodziewają, poprzez wyczulenie na mimikę i nawet najdelikatniejsze gesty człowieka. Polecam zresztą ciekawą książkę "101 najbardziej szalonych eksperymentów) Reto U. Shneider'a. Tam wszystko jest wyjaśnione :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2011 20:57
Nie mają co wymyślać już.... ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie