Hipermarket Tesco otworzył swój sklep w kościele! (TO NIE ŻART - mamy zdjęcia!)

Wierni, zamiast się modlić, robią w świątyni zakupy.
Hipermarket Tesco otworzył swój sklep w kościele! (TO NIE ŻART - mamy zdjęcia!)
27.08.2011

Kościół metodystów w Westbourne w Wielkiej Brytanii jeszcze do niedawna świecił pustkami. Od września ubiegłego roku świątynia cieszy się jednak ogromną popularnością, a wszystko za sprawą hipermarketu Tesco, który otworzył w niej… jedną ze swoich filii. W budynku, w którym kiedyś się modlono i spowiadano z grzechów, dzisiaj można zatem kupić alkohol, papierosy i prezerwatywy.

Mimo że różne fundacje interesowały się zagospodarowaniem pomieszczenia, jedynie Tesco dysponowało wystarczającym kapitałem, by wykupić zabytkowy kościół i dostosować go do swojej działalności handlowej.

tesco in the church

Okoliczni mieszkańcy są tym faktem oburzeni, choć część z nich przyznaje, że robi zakupy właśnie w tym sklepie. – Hipermarkety są dzisiaj wszędzie, można je spotkać na każdym kroku. Wyparły nawet kościół – mówi jeden z mieszkańców. – To przykre, bo tłumy w tym hipermarkecie są najlepszym dowodem na to, że ludziom bardziej niż na czystym sumieniu zależy na robieniu zakupów.

A co o tym wszystkim sądzą duchowni? – No cóż, to bardzo smutne, ale… to tylko budynek – komentuje dr Bob McKinley.

Maja Zielińska 

Zobacz także:

Idealna żona, matka i pracownica? DEPRESJA murowana!

Dążąc do bycia idealną w każdej dziedzinie, rujnują swoje życie.

WYDAŁO SIĘ: Co piąta z nas nie zmienia codziennie majtek! (FUJ)

Higiena intymna niektórych pań pozostawia wiele do życzenia.

Komentarze (51)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 20:44
Właśnie, nie mogę doczekać się takich "atrakcji" w Polsce ... :))))))))))))))))))))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 17:22
a kiedy doczekamy sie takiej atrakcji w polsce?bo juz mnie sie znudzilo sluchac co kto zle zrobil,powiedziala tylko co ksiadz robi ,lub muwi to to jest prawe.nawet gdy podzega do nienawisci pod adresem innej opcji politycvznej niz PiS.pozyjemy,to sie doczekamy czasow takich jak na zachodzie europypustki w kosciolach.markety,lub markowe sklepy,czy galerie handlowe.kosciol sam na taka sytuacje zapracowal,i nadal na ta sytuacje pracuje.wiec do kogo ma pretensje za cala sytyacje jaka dotyka kosciol?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2011 17:48
Dokładnie, w Anglii to normalne. Ja w te wakacje byłam u siostry i właśnie mieszkałam w kościele, który był przerobiony na apartamentowiec. Byłyśmy też w katedrze, w której organizowane są przyjęcia. W jednym miejscu jest i ślub i przyjęcie weselne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2011 14:25
ojej alkohol papierosy i o zgrozo prezerwatywy uwazajcie bo sie poplacze. to tylko budynek matoly. kosciol to wspolnota. bog jest wszedzie kto powiedzial ze akurat w tym BUDYNKU sie znajduje ze sie tak oburzylyscie? ogarnijcie sie mohery.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 21:28
W Anglii to normalne, ja nawet widziałam jak z kościoła zrobiony jest bar - super miejsce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo