Więźniowie dostają lepsze jedzenie niż dzieci w przedszkolach!

Posiłki dla najmłodszych są robione z byle czego, nikt nie przejmuje się ich smakiem i wartościami odżywczymi.
Więźniowie dostają lepsze jedzenie niż dzieci w przedszkolach!
26.08.2011

Nasze wspomnienie jedzeniowe z przedszkola? Niesmaczna zupa mleczna podawana z kajzerką z dżemem, szarawa zupa nalewana z wielkiego gara i parówka z ziemniakami. Włos się jeży na głowie, ale to było dawno temu i wydawać by się mogło, że dzisiaj dzieci raczy się bardziej wyszukanym menu. Niestety nie!

Jak donosi serwis gazeta.pl, w naszym kraju więźniowie otrzymują dużo wartościowsze posiłki niż dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Dieta najmłodszych uboga jest bowiem w witaminy, żelazo i wapń, których nie brakuje w daniach serwowanych przez zakłady karne.

- Więźniowie mają lepiej. W więzieniach obowiązują konkretne normy mówiące o kaloryczności i jakości posiłków. Dla dzieci takich nie ma - tłumaczy Jan Orgelbrand z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Państwowa Inspekcja Sanitarna ujawniła kilka dni temu wyniki badań prowadzonych w latach 2007-2010, które pokazują jednoznacznie, że w połowie kontrolowanych szkół, przedszkoli i żłobków wartość energetyczna posiłków była znacznie niższa od zalecanych ilości. Winą za to sanepid obarcza szkolne kucharki, które przygotowują obiady jedynie na podstawie własnej intuicji – nie znając prawidłowych norm kaloryczności i jakości jedzenia w zbiorowym żywieniu dzieci i młodzieży.

Sprawą zainteresował się już rzecznik praw dziecka, a rząd planuje wprowadzenie edukacji żywieniowej wśród dzieci, kucharek, rodziców oraz dyrektorów szkół.

A Wasze dzieci co dostają na obiad w przedszkolu?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Idealna żona, matka i pracownica? DEPRESJA murowana!

Dążąc do bycia idealną w każdej dziedzinie, rujnują swoje życie.

WYDAŁO SIĘ: Co piąta z nas nie zmienia codziennie majtek! (FUJ)

Higiena intymna niektórych pań pozostawia wiele do życzenia

 

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2011 14:44
tak sa normy dla wiezniow tylko kto ich przestrzega ??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 17:03
A ja wiezniom nawet bym tego nie dala o czym napisalas!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 16:10
tylko to co jedzą więźniowie...dzieci by nigdy nawet na to nie spojarzały
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 15:53
ja bym im dala ku.....wa suchy czerstwy chleb i czarna kawe jak mawia moj tata a nie takie frykasy a dzieci w domu dziecka gloduja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2011 15:03
szok. polska. zwykłych ludzi na nic nie stać, w sądzie rację przyznają bandziorom, którzy nawet mają swojego dietetyka! dość tego!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo