UWAGA, licealiści! Matury odbędą się w wakacje, a ustny polski nie będzie już taki prosty!

A wszystko po to, aby nie zaburzać normalnej pracy szkół.
UWAGA, licealiści! Matury odbędą się w wakacje, a ustny polski nie będzie już taki prosty!
23.08.2011

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż zaskakuje nas kolejnymi rewolucyjnymi zmianami. Po zaskakujących przeobrażaniach w egzaminach gimnazjalnych teraz przyszedł czas na matury.

Uczniów, którzy egzamin dojrzałości zdawać będą w 2015 roku czekają naprawdę spore zmiany. Przede wszystkim nie będzie on już odbywał się, tak jak było do tej pory, w trakcie roku szkolnego. Teraz uczniowie dostaną arkusze egzaminacyjne dopiero w wakacje. A wszystko po to, aby nie zaburzać normalnej pracy szkół.

Poza tym, Centralna Komisja Egzaminacyjna chce również zmienić zasady zdawania ustnej matury z języka polskiego. Zamiast prezentacji na wybrany temat, uczniowie będą losować konkretne pytania dotyczące historii literatury i językoznawstwa. Maturzyści będą musieli również zdawać przynajmniej dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym.

Resort edukacji planuje również skrócić listę przedmiotów do wyboru. Szczególnie chodzi tutaj o te najrzadziej wybierane, czyli język łaciński, kultura antyczna, historia muzyki, historii sztuki i filozofia.

Matura oraz egzaminy gimnazjalne stają się z roku na rok coraz trudniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Czy rzeczywiście chodzi tutaj o poprawę naszego systemu nauczania, czy może bardziej o to, aby jak najszybciej wyeliminować najsłabsze ogniwa?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kolejny dziwaczny rekord: 152 osoby stanęły RAZEM pod jednym prysznicem!

Ochotnicy zrzucili z siebie ubrania i wskoczyli pod jeden ogromny prysznic.

Niebezpieczne rodeo dla dzieci (5-LATKI ujeżdżają rozjuszone barany – SZOK!)

Upadki z pędzących baranów wyglądały naprawdę groźnie!

Polecane wideo

Komentarze (264)

Ocena: 5 / 5
anonim (Ocena: 5) 02.09.2013 11:16
Koniec roku będziemy mieć tak jak dotychczas w czerwcu a maturę zdawać w lipcu tak się dziś dowiedziałam w szkole! pozdro Pani minister genialny pomył! w lipcu matura a w pażdzierniku na studia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2012 21:08
pojebało .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2012 11:38
alehahahahahahah !!!!!!!!!!!!!! siedzą za biurkiem i nie mają co wymyślać . Lecz jedno im się udało .Jeżeli w wakacje byśmy mieli pisać maturę a kończyc rok szkolny w kwietniu to i tak nawet lepiej , ponieważ więcej czasu na powtórki ;))) uważam za bardzo dobry pomysł .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2012 14:35
jeju co roku coś nowego wymyślaja. Moim zdaniem rocznik 96 ma najgorzej, czemu oni chcą nam zabrać wakacje??!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2012 15:15
"czym mlodsze roczniki, tym glupsze sa!" Nie zgodzę się z Tobą. Jestem z rocznika 90 i zdałam maturę w 2009 r. Mój brat z rocznika 96. Jak porównuję jego klasę i jego rocznik do mojego niestety muszę stwierdzić, że stoją na wiele wyższym poziomie. Jeszcze za moich czasów wszystko było na 3 razy Z (Zakuć, zaliczyć, zapomnieć) u niego wszystko na logikę. Porównaj sobie sam egzamin gimnazjalny rocznika 90 i 96 zobaczysz czy są tacy głupsi jak to napisałeś/łaś.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie