Psy kochają TV! Co oglądają najchętniej? (Poznaj upodobania labradorów, owczarków collie i spanieli)

Zwierzaki reagują nawet na muzykę z ulubionego serialu!
Psy kochają TV! Co oglądają najchętniej? (Poznaj upodobania labradorów, owczarków collie i spanieli)
19.08.2011

Niedawno pisaliśmy o tym, że w obecnych czasach coraz więcej dzieci i dorosłych woli oglądać telewizję, niż uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Okazuje się jednak, że uzależnienie od programów telewizyjnych dotyczy już nie tylko ludzi, ale również… zwierząt.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, psy potrafią spędzić przed odbiornikiem nawet godzinę dziennie. Zdaniem weterynarzy jest to następstwo pojawienia się telewizji cyfrowej, która dzięki wyraźnemu obrazowi ułatwia czworonogom odbiór. - W oglądaniu programów telewizyjnych psom pomaga również ich wyśmienity słuch. Jedna trzecia ankietowanych właścicieli czworonogów twierdzi, że ich pupile są w stanie przybiec z drugiego końca mieszkania, gdy tylko usłyszą dżingiel lub muzykę ulubionej audycji – wyjaśnia serwis sfora.pl.

Badanie wykazało również, że największymi telemaniakami są labradory, owczarki collie, spaniele, terriery Jack Russel oraz bull terriery Staffordshire. Psy te najchętniej oglądają seriale, nie znoszą natomiast meczów piłki nożnej oraz teleturniejów.

A Wy jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Wasze czworonogi również lubią oglądać telewizję?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?

Inne tematy poruszamy z przyjaciółkami, inne z naszymi partnerami.

Jak przekonać desperata, że nie warto się zabijać?

Podobno ta metoda jest w stanie zdziałać cuda! Wywołuje tak silny wstrząs, że każdemu odechciewa się samobójstwa.

 

Polecane wideo

Komentarze (56)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2016 23:47
A dziś leci na TVN stary film ze Stallonem "Cobra"i uwierzcie,że ogląda ze mną cały film..wpatrzony i tylko głową i uszami rusza, ale cały czas patrzy w ekran..a już o tej porze to przeważnie śpi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2016 23:38
Mój york uwielbiał oglądać reklamę , chodzi o tą która leciała w wakacje - plush na karte czy jakoś tak, chodzi o to , że miś przygarnia bezdomnego psa do namiotu, karmi go, a na drugi dzień , gdy miś wraca z wycieczki pies robi okropny bałagan i gwałci maskotkę i wszyscy się drapią...a na końcu pies się śmieje...gdy leciała ta reklama i mój york Gapcio go usłyszał muzykę z tej reklamy, choćby nawet był na końcu mieszkania i w nocy i o północy spał a nawet , gdy nasze drzwi były zamknięte to się dobijał( Gapcio śpi w przedpokoju ) to przybiegał obejrzał całą reklamę pomachał ogonem i szedł z powrotem do siebie spać. I jeszcze uwielbia reklamy z Biedronki, Programy o zwierzętach nie mogę z nim oglądać bo na wszystkie zwierzęta szczeka i na programy, gdzie są policjanci, w mundurach lub w czapkach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2013 22:13
A z ktorej wioch jestes
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2013 22:11
A moj weteryniorz pedziol ze piesy nie widza programa telewizyjnego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2012 18:37
mój pies uwielbia komisarza alexa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie