Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?

Inne tematy poruszamy z przyjaciółkami, inne z naszymi partnerami.
Każda z nas plotkuje średnio 5 godzin dziennie! Zgadniesz, o czym?
17.08.2011

Kochamy plotkować, a mówienie i słuchanie o innych sprawia nam tak ogromną satysfakcję, że potrafimy przeznaczyć na to… aż 5 godzin dziennie. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii.

O czym kobiety rozmawiają najczęściej? Przede wszystkim o swoich znajomych, a zwłaszcza o ich partnerach oraz dzieciach. Na szczycie toplisty ulubionych tematów plotek są też seks, zakupy, seriale oraz diety.

- Raport wykazał, że panie dyskutują o swojej wadze oraz sposobach odżywiania przynajmniej przez 24 minuty każdego dnia. Jedna na trzy kobiety wymienia się przy tej okazji przepisami kulinarnymi – donosi „The Daily Mail”.

Zupełnie inne tematy poruszamy jednak z naszymi partnerami. Rozmowy w domu toczą się bowiem głównie wokół pracy, rodziny i obowiązków domowych. Co ciekawe, coraz częściej powierzamy mężom lub kochankom sekrety, do których nigdy nie przyznałybyśmy się najbliższej przyjaciółce.

- Kobiety znają siłę plotki i wiedzą, że tajemnice wyjawione koleżankom za chwilę mogą pójść w świat. Dlatego właśnie wolą zwierzać się partnerom – podsumowuje dziennik.

Co myślicie o wynikach badań? Czy Waszym zdaniem Polki plotkują równie często jak Brytyjki?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wy też zaglądacie na ostatnią stronę książki, by poznać zakończenie wcześniej?

Ciekawa teoria psychologów na ten temat.

Skąd się wzięły tatuaże?

Chwalą się nimi gwiazdy, nastolatki, eleganckie kobiety. Przestępcy i niegrzeczni chłopcy. Historia tatuażu jest długa i intrygująca.

 

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
ghj (Ocena: 5) 22.06.2013 18:21
Ludzie z większych miejscowości mają gdzieś ludzi, których nie znają bądź znają słabo. A jak ktoś jest wścibski, to kobiecie przechodzącej obok obrobi tyłek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2011 22:27
Ja mam 14 lat i mama mojej słuchając o czym gadamy stwierdziła, że jesteśmy jak stare baby - wszystkich po kolei obgadujemy, a reszta tematów to seriale i jedzenie xd Jak nie jedzenie to właśnie diety, równie często dyskutujemy o modzie i muzyce. Myślę, że jeśli się plotkuje w naprawdę zaufanym gronie, ze świadomością, że nasze słowa na 100% się nie rozniosą to nie ma w tym nic złego. Jesteśmy młode, a zachowujemy się jak znudzone kury domowe? Nie, my po prostu wolimy być jakie jesteśmy, niż imprezować i się puszczać jak większość dziewczyn w naszym wieku :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2011 14:58
Ja kocham plotki!! Na siłowni spędzam ok 3 godziny i wtedy cały czas gadam z koleżankami ćwicząc, nie mogłabym inaczej, w pracy to samo na okrągło kiedy tylko możemy to gadamy. i 24 min o samym jedzeniu to zdecydowanie za krótko:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2011 11:57
a mi sie wydaje ze duzo plotkujemy w mniejszych miejscowosciach jest to jeszcze bardziej nasilone bo kazdy sie zna!!! Moze i u mnie jest z 5 godzin ale ja to lubie, powinno byc mi wstyd?? Może, ale nie jest ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2011 11:13
Bzdura
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo