Matki kopiują styl swoich córek! (Chcą być na czasie, więc podpatrują nastolatki)

W dzieciństwie dziewczynki chcą wyglądać jak matki, a gdy dorastają stają się wzorem dla swoich rodzicielek!
Matki kopiują styl swoich córek! (Chcą być na czasie, więc podpatrują nastolatki)
13.08.2011

Każda mała dziewczynka z wielkim zaciekawieniem przygląda się zachowaniom swojej matki. W ramach zabawy, przymierza jej ubrania i biżuterię, czasem nawet maluje się jej kosmetykami. Z biegiem lat role jednak się odwracają. Nastoletnia dziewczyna mająca własny styl, staje się teraz swoistym obiektem do naśladowania dla swojej rodzicielki. Dorosłe kobiety używają więc tych samych kosmetyków do makijażu, podobnie się ubierają, mają nawet te same przyzwyczajenia żywieniowe co ich córki.

Do tych kontrowersyjnych wniosków doszli badacze z amerykańskiej Fox School of Business na Temple University. Według naukowców zaobserwować można tutaj zjawisko tzw. „socjalizacji odwrotnej”, czyli przejmowania przez starsze pokolenie przyzwyczajeń i zachowań młodszych ludzi.

Co ciekawe, takie charakterystyczne zachowanie nie dotyczy wszystkich dorosłych kobiet. Postępują tak przede wszystkim panie, które czują się młode duchem, które interesują się modą i zawsze pragną być na czasie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Tatuaże na twarzach chińskich kobiet (MIAŁY JE CHRONIĆ PRZED PORWANIEM!)

Tatuowanie odbywało się przez cały dzień, a po zabiegu twarz przypominała krwawą masę.

Narodowy sport Polaków: Oglądanie telewizji (Rośnie nam pokolenie kanapowych leni!)

Mieszkańcy naszego kraju unikają aktywności fizycznej jak ognia. Kochają za to spędzać swój wolny czas na kanapie przed telewizorem.

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2012 13:49
Takie ubrania gdzie Rodzice upodabniają się do Dzieci, a Dzieci do Rodziców znajdziecie w super sklepie internetowym na stronie www.mini-me.pl. Są tam wjakości takie same koszulki dla Mamy i Córki, Taty i Syna czy Brata i Siostry. Mozna tam kupić identyczne korale dla Córci i Mamy, czy czapeczkę dla Syna i Taty i wiele innych fajnych rzeczy. Mini-Me to sklep dla Całej Rodziny. Bo przecież niedaleko pada jabłko od jabłoni...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2011 11:23
moja mama jest modną 47-latką i nie wstydzę się z nią wyjść na miasto czy gdzieś... Nie ubiera się podobnie do mnie chociaż obie lubimy szpilki... ma swój styl i jestem z tego duma mimo, iż ma czasem modowe wpadki..:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2011 18:47
moja matka nie ma za grosz gustu, próbuję jej to wypomnieć, aczkolwiek i tak nie daje sobie tego wytłumaczyć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2011 10:02
Moja mamcia moze nie tyle co podpatruje ale czesto pyta mnie o rade w sprawie makijazu albo ubran :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2011 08:48
U mnie się to nie sprawdza. Mam bardzo towarzyską imprezową mamcię, która ma zupełnie inne nawyki żywieniowe, pielęgnacyjne i modowe. Chodzi luźno ubrana, nawet trochę sportowo, a ja śmigam ciągle w szpilkach i eleganckich ciuchach. Ona jada mięso i lubi cięższą kuchnię, a ja jestem wegetarianką umiłowaną w sałatkach i zupach. Ona eksperymentuje z kosmetykami i często zmienia look, a ja używam jednej sprawdzonej marki Max Factor i nigdy nie szaleję z makijażem. Więc jak widać na szczęście, nie do wszystkich można podpiąć wyniki tych badań :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo