Tatuaże na twarzach chińskich kobiet (MIAŁY JE CHRONIĆ PRZED PORWANIEM!)

Tatuowanie odbywało się przez cały dzień, a po zabiegu twarz przypominała krwawą masę.
Tatuaże na twarzach chińskich kobiet  (MIAŁY JE CHRONIĆ PRZED PORWANIEM!)
11.08.2011

Tradycja tatuowania twarzy kobiet z chińskiego plemienia zaczęła się ponad 300 lat temu. Kiedy panujący w tym okresie król regularnie porywał najpiękniejsze dziewczyny z okolicznych wiosek, rada plemienna zadecydowała, że wszystkie dziewczęta, które ukończą 7 lat, zostaną poddane przymusowemu tatuowaniu twarzy.

tatuaże na twarzy

Powód takiej decyzji był prosty. Otóż król panicznie bał się wszelkich oszpeceń ciała i jak ognia unikał wytatuowanych ludzi.

tatuaże na twarzy

Sieć pająka, czyli wzór tatuażu, którym oszpecano twarze małych dziewczynek, nie był przypadkowy. W plemieniu wierzono bowiem, że zwierzę to jest święte, a jego sieć będzie stanowiła dodatkową ochronę przed porwaniem.

tatuaże na twarzy

Tatuowanie twarzy było dla dziecka przeżyciem bolesnym i bardzo traumatycznym. Jak się odbywało? Najpierw zawijano daną dziewczynkę w bambusową matę i obwiązywano sznurem, aby nie mogła uciec. Następnie za pomocą cienko zaostrzonego kijka bambusowego i atramentu, otrzymywanego z wątroby byka, przez cały dzień wybijano na dziecięcej buzi misterny wzór.

tatuaże na twarzy

Zabieg był wykonywany oczywiście bez znieczulenia. Nie oszczędzano nawet powiek czy ust wskazanych dziewczynek, a po skończeniu tatuowania ich buzie przypominały krwawą masę. Względne gojenie się ran następowało po około 7 dniach. Po tym okresie na twarzach dzieci pojawiały się pierwsze strupy.

tatuaże na twarzy

Po pewnym czasie tatuowanie twarzy kobiet stało się elementem kultury Chin. Obecnie jednak tradycja ta stopniowo zanika.

tatuaże na twarzy

Zobacz także:

Najgłupsze małżeństwa wszech czasów (Ślub z kotem? KTO NA TO POZWALA?)

Oto historie pięciu osób, które zdecydowały się poślubić… ulubione zwierzę lub przedmiot!

Facebook sprawia, że COFAMY SIĘ W ROZWOJU (Wszystko robimy dla lansu!)

Jakie jeszcze skutki uboczne niesie za sobą korzystanie z najpopularniejszego serwisu społecznościowego?

 

Polecane wideo

Komentarze (29)
Ocena: 5 / 5
Seelee (Ocena: 5) 01.07.2018 12:12
Chrześcijanie też ubezwłasnowalniają swoje dzieci i robią im krzywdę i jakoś nikt z tego powodu nie krzyczy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 14:21
Ostatnio ogladałam film :Kwiat pustyni" ten film m.in pokazauje tradycje inne niż nasze.Po obejrzeniu stwierdziłam- >Jezu jakie to chore" Ja rozumiem to ,że maja swoje tradycje, swoje przekonania ale na miłość Boska dlaczego robia to jak jest się dzieckiem> np. 3 letnie dziewczynki są obrzezane starymi żyletkami- usta dziecka matka wypycha szmatą zeby dziecko tak nie plakało.Wiekszy procent t obrzezanych dzieci umiera w meczarniach albo z zakazenia/infekcji albo popriostu sie wykrawi.Powiedzcie czy to jest normalne?Zadawanie takiego bólu dzieciom?? Wiec jak dla mnie chore jest to ze to wlasnie dzieiciom robia taka krzywde!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 03:10
CHINOLE BYLI CHORZY , SA I BEDA A JAK ZWYKLE NAJBARDZIEJ CIERPIA NA TYM KOBIETY...JAK CZYTAM TAKIE RZECZY TO SIE WE MNIE NORMALNIE GOTYJE JAK MOZNA BYLO WPASC NA TAK PORYPANY POMYSL I CZEMU KOBIETY ZAWSZE SIE NA WSZYSTKO GODZA I NIGDY NIE POTRAFILY WLACZYC O SWOJE ! DLACZEGO MATKI TYCH DZIEWCZYNEK NA TO POZWALALY ? A FACETOM SIE PODOBALY POTEM TAKIE OSZPECONE KOBIETY? I CO TO ZNACZY " ZE TRADYCJA POWOLI ZANIKA"????????????? CO KROL NADAL PORYWA MLODE KOBIET? JUZ DAWNO NIE POWINNO ISTNIEC COS TAKIEGO....BOZE TO JZU NIE TE CZASY...BOZE KOBIETY OBUDZCIE SIE W KONCU WLACZCIE O SWOJE ..DLACZEGO ONE SA TAKIE ZADZUMIONE I TAKIE OMAMIONE PRZEZ ..NO XHYBA ZE KRECI JE ZADWANIE I ODCZOWANIE BOLU I POZWALANIE NA KRZYWDZENIE SOWICH COREK......CHORE CHORE CHORE
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2011 00:22
Ostatnio rozmyslalam o tatuazu, do tej pory nie mialam pomyslu dzieki temu artukulowi zostalam oswiecona, to moje natchnienie. dzieki za podrzucenie pomyslu jutro z rana lece zrobic sobie taki sam:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2011 21:29
ale głupota!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie