PIPPA na 1. miejscu listy NAJPOPULARNIEJSZYCH IMION (Szał na siostrę Kate trwa!)

W zeszłym roku nie pojawiło się nawet w pierwszej setce. Dziś jest numerem jeden!
PIPPA na 1. miejscu listy NAJPOPULARNIEJSZYCH IMION (Szał na siostrę Kate trwa!)
29.07.2011

Brytyjczycy oszaleli na punkcie ślicznej siostry Kate Middleton, Philippy. 28-latka stała się popularna w dniu ślubu królewskiej pary. Jej medialny debiut w roli druhny przebiegł znakomicie, a media już następnego dnia podejrzewały ją romans z Harrym. Błyskawicznie zyskała sobie sympatię rodaków, którzy na jej punkcie dosłownie oszaleli.

Pippa nie schodzi z okładek kolorowych magazynów, a jej klasycznym stylem inspirują się tysiące młodych kobiet. Okazuje się, że za jej sławą poszedł nagły wzrost popularności jej imienia. W zeszłym roku nie było go nawet w top 400, a co tu dopiero mówić o podium. Dziś to imię najczęściej nadawane dziewczynkom na całych Wypach Brytyjskich!

W zestawieniu znalazło się także imię Mila, które nagłą popularność zawdzięcza najprawdopodobniej aktorce Mili Kunis, grającej obok Natali Portman w „Czarnym łabędziu”. Rok temu było dopiero na 40-tym miejscu zestawienia.

 

Mila Kunis

Numer 4. na liście, Hadley, to natomiast efekt uboczny fascynacji Brytyjczyków powieścią Pauli McLain, My Paris Wife, opowiadającej historię żony Hemingwaya – Hadley Richardson.

Elula, imię które zdobywa w tym roku srebrny medal, to także efekt uwielbienia celebrytów – Sachy Baron Cohena i Isly Fischer, którzy tak nazwali swoją narodzoną latem 2010 roku córeczkę.

Skąd popularność Luny, imienia z 3. miejsca? Ulubiona para Brytyjczyków, Posh i David Beckhamowie rozważali, czy nie nazwać tak swojej córeczki. Ostatecznie ochrzcili ją Harper, ale mieszkańcom Wysp najwyraźniej do gustu bardziej przypadł wcześniejszy typ.

Podsumowując:

1.    Pippa

2.    Luna

3.    Elula

4.    Hadley

5.    Mila

Które z topowych imion podoba się Wam najbardziej? Czy to nie śmieszne, jak bardzo Brytyjczycy są podatni na to, czym karmią ich media?

Lilka Tylman

Zobacz także:

Hosanna, Kermit, Ludona – dziwaczne imiona dla dzieci

 NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA 2010

Komentarze (97)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2011 23:28
Nie tylko w Polsce to słowo przynosi niejednoznaczne skojarzenia.. W Grecji również :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 19:18
Pippa to niezbyt szczęśliwe skojarzenie przywodzi... :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2011 19:28
jak mozna dziecko nazwac Pipa? masakra normalnie ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 22:08
co do Luny - chodzi o bohaterke Harry'ego Potter'a.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2011 15:21
Ona jest młodsza od Kate?! Myślałam, że jest starsza i to sporo. Szok.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo