Co wiedzą o świecie młodzi Amerykanie? Czy potrafią znaleźć na mapie Polskę?

Tamtejsi uczniowie, z roku na rok, stają się coraz głupsi...
Co wiedzą o świecie młodzi Amerykanie? Czy potrafią znaleźć na mapie Polskę?
25.07.2011

Wydawałoby się, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, państwa będącego światową potęgą, powinni odznaczać się wysokim poziomem wiedzy i wykształcenia. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Jak donoszą najnowsze sondaże, tamtejsi uczniowie, z roku na rok, stają się coraz głupsi.

Młodym Amerykanom największe problemy sprawia geografia. Tylko jedna czwarta z nich opanowała w stopniu bardzo dobrym materiał z tego przedmiotu - donosi The Sun. Uczniowie nie potrafią na przykład zmierzyć odległości na mapie. Duże problemy sprawia im również podanie lokalizacji różnych państw. Nie dziwi więc fakt, że większość z nich zupełnie nie wie, gdzie na przykład leży Polska. Młodzi mieszkańcy Stanów Zjednoczonych często nie umieją również odpowiedzieć na podstawowe zagadnienia związane z obszarem światowej kultury i gospodarki. Nie wiedzą na przykład, że Arabia Saudyjska jest kolebką islamu.

Skąd wynika ten bardzo niski poziom wiedzy najmłodszych Amerykanów? Tamtejsi pedagodzy uważają, że jest to wina nowoczesnej technologii, która znacznie ograniczyła kontakt uczniów z mapą. Inni obarczają za to program nauczania amerykańskich szkół.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

LOTERIA IN VITRO: Geje, lesbijki, single i emeryci mogą wygrać dziecko!

W grze mogą wziąć udział nie tylko heteroseksualne pary, ale także geje, lesbijki, single i emeryci.

Herbaciany savoir-vivre, czyli jak stylowo celebrować angielskie five o`clock?

Garść praktycznych porad, które pomogą ci zachować klasę przy stole.

Komentarze (122)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2011 23:52
Bez przesady, im do szczęścia nie potrzebne wiedziec gdzie lezy Polska. Właśnie wróciłam z Francji, gdzie spotkalam kilku takich francuzów, ktorzy mieli problem z lokalizacją Polski w Europie. Jak w jakims kraju nie uczą sie na historii o Polsce to jest ona dla nich tak samo znajoma jak dla nas część państw Afryki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2011 12:02
a gdzie jakies rozwiniecie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 12:37
oni uczą sie podstaw, a nie żadnych rozszerzonych pierdół jak my, wiem co mówie, chodziłam tam do szkoły, a jako, ze byłam tam nowa, nawet na wakacjach dali mnie na dodatkowe zajecia, zebym ćwiczyła. przykładowo mój kuzyn 5letni ma wakacje, ale musi odrabiac zadania, wcale ich system nie jest zły..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 09:28
Ciekawa jestem czy autorzy tego tekstu sa w stanie powiedziec gdzie leza wszystkie kraje... Polska jest mala i nic sie tu nie dzieje wielkiego wiec czemu mieliby wiedziec gdzie to jest? Jesli wiedza to super a jesli nie to co z tego? W zyciu codziennym raczej ta wiedza im sie nie przyda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 02:53
Bo Polacy to tacy wielcy patrioci. Chcą się dowartościować, więc pytają każdego w obcym kraju, czy wie gdzie leży Polska. Jeśli wie- wow, +100 do samooceny. Ciągle spotykam obcokrajowców i kiedy wymieniają nazwy swoich krajów, wcale nie czekają na moje przytaknięcie, że "aha, kojarzę gdzie to jest". Nie zadają głupich pytań o swoje państwo, bo to głupie i egoistyczne. Przedstawiałoby to ich w świetle egocentryków uważających, że każdy powinien wiedzieć gdzie jest jego kraj, bo no jak to przecież taka bogata historia! Każdy kraj ma bogatą historię a jakoś tylko Polacy stawiają siebie w centrum i wymagają od ludzi, żeby wiedzieli coś o tym kraju. A reszta normalnego społeczeństwa po prostu zdaje sobie sprawę, że nie każdy musi wiedzieć gdzie leży kraj, z którego pochodzi, i po prostu mu głupio tego oczekiwać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo