Nastolatki piją coraz więcej, a alkohol na potęgę niszczy im mózgi!

Mają większe problemy z pamięcią, orientacją przestrzenną i podejmowaniem życiowych decyzji.
Nastolatki piją coraz więcej, a alkohol na potęgę niszczy im mózgi!
20.07.2011

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać się z przekonaniem, że nie ma dobrej zabawy bez alkoholu. Młodzież nie stroni więc od odurzających napojów. Zwłaszcza że, to właśnie dzięki wysokoprocentowym trunkom łatwiej jest nawiązywać towarzyskie więzi.

Co więcej, o ile kiedyś alkoholowe libacje były głównie domeną mężczyzn, o tyle teraz również młode dziewczyny piją na potęgę. Nastolatki nie zdają sobie jednak sprawy, że alkohol szkodzi im dużo bardziej niż facetom. Kobiety ryzykują znacznie więcej. Specjaliści twierdzą, że wystarczą jedynie trzy piwa, aby w ich organizmie dokonały się trwałe zmiany.

Alkohol najbardziej negatywnie wpływa na mózg młodych kobiet. Trujące toksyny niszczą obszary, odpowiedzialne za pamięć i orientację przestrzenną. Kobiety pijące duże ilości alkoholu mają również większe problemy z podejmowaniem życiowych decyzji, prowadzeniem samochodu czy uprawianiem sportów strategicznych.

Aby udowodnić to stwierdzenia, naukowcy wykonali specjalne testy na osobach w wielu 16-19 lat. Część z nich wypijała trzy piwa lub cztery kieliszki wina jednego wieczoru. Okazało się, że pijący mieli gorsze wyniki w wykonywaniu zadań wymagających liczenia w pamięci czy orientowania się w przestrzeni. Jednak w grupie kobiecej ta różnica była znacznie większa.

Dlaczego alkohol wpływa na kobiety bardziej negatywnie niż na mężczyzn? Jak tłumaczą amerykańscy badacze, wynika to z kilku czynników. Chodzi między innymi o mniejszą wagę ciała, wolniejszy metabolizm i odmienną gospodarkę hormonalną.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Koledzy z pracy nie flirtują z Tobą, bo im się podobasz! (Oni tylko muszą odreagować stresy i...)

Wcale nie ze względów emocjonalnych!

Faceci kupują coraz więcej kosmetyków! Stroją się i malują jak kobiety!

Mężczyźni chcą dbać o siebie tak samo, jak kobiety.

Polecane wideo

Komentarze (82)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 01:48
wykonali specjalne testy na osobach w wielu 16-19 lat. WTF czyli że samo picie alkoholu jest złe ale jeśli wykonujesz test to super i ok ?? P.S.Bols żądzi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2011 19:46
Czy młodzież może bawić się bez alkoholu? Może. Ale po co
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 15:07
DeSperadoS to jeSt to!c ;-) Ah, nic tak nie poprawia naStroju jak mocna alkoholowa libacja w piątek wieczorem ;p Sranie w banie z tymi waSzymi ostrzeżeniami. Pier*olcie się wSzyScy nadwrażliwcy. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 14:05
BARDZO FAJNIE :) MNIEJSZA KONKURENCJA NA RYNKU W PRACY W PRZYSZŁOŚCI :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 16:59
Sranie w banie na śniadanie ... ^^ każdy jest inny i ma inny organizm :/ haha chyba nałogowcy tylko tak mają... ale to też ciężko być AA w takim wieku :) Edggaar RZĄDZI GB
odpowiedz

Polecane dla Ciebie