„Plebania" uczy taniej aborcji

W telenoweli podali dokładny przepis, jak za pomocą lekarstw dokonać aborcji. Chyba pomieszały się im realia...
„Plebania" uczy taniej aborcji
11.09.2008

Twórcy seriali chcą jak najbardziej uwiarygodniać historie przedstawione w telenowelach. Jednak tym razem w swoim pędzie do urealnienia poszli za daleko. W niedawnym odcinku produkcji, o jakże wymownym tytule „Plebania", podano, jak za pomocą lekarstw z apteki dokonać aborcji.

Historia przedstawiona w „Plebanii" (jak to bywa w telenowelach) pełna jest dramatyzmu. Lucyna zostaje zgwałcona i zachodzi w ciążę, ale od czego ma się przyjaciółki? One zawsze służą dobrą radą. Spotkana na ulicy jedna z nich radzi Lucynie iść do apteki i kupić lekarstwa na chorobę stawów. Co prawda, są na receptę, ale zawsze można zagadać sprzedawczynię, że zgubiło się receptę babci, a ją strasznie bolą nogi. Koleżanka tłumaczy zdesperowanej dziewczynie, że nic wielkiego się nie stanie, a po zażyciu wystąpi niewielkie krwawienie, które będzie oznaczało poronienie.

W dialogach między dziewczynami pada dokładna nazwa leku. Takimi przypadkami powinna się zająć Rada Etyki Mediów, nie chodzi o same propagowanie aborcji, ale o rozpowszechnianie instrukcji, jak to zrobić za pomocą niedrogich specyfików. Nieświadoma skutków ubocznych osoba może wyrządzić sobie krzywdę. Niestety, sporo osób jest podatnych na często uproszczoną wiedzę przekazywaną przez kolorowe czasopisma i telewizję. Czerpanie informacji o życiu z seriali to poważny problem.

Polecane wideo

Komentarze (130)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2009 15:43
[quote="Gosc"]"sluchaj kQrwa zacofancu! nic nie wkorwia mnie badziej niz komentarze tk p****ane jak twoj!! nie mamy lat 50 ze ludziez wszi jada na miasta raz na 5 lat, uwierz ze chcialabys mieszkac na wsi gdybys tylko spedizla tam jakis czas, mam znajomych i z miasta i ze wszi i moim zdaniem ci z miasta maja pomysly niewarte uwagi, ludzie "ze wsi" jak to napisalas maja wiekzy szacunek do siebie nawzajem , do rzeczy, zwierzat i natury, a nie jak ty i twoi koledzy , bazgrzecie po scianach , dajecie dupy na kazdych baletach, i cpacie... wiele , wiele wiecej jeszcze. JEZELI DZIECINKO NIE WIESZ O CZYM PISZESZ, NIE PISZ NASTEPNYM RAZEM . JA DOSKONALE WIEMO CZYM MOWIE . WYCHOWALAM SIE NA WSI , A TERAZ MIESZKAM W MIESCIE... WIEC SORRY ALE DLA MNIE JESTES DNEM GLUPOTY" Jak widac i w miescie, i na wsi debile sie zdarzaja :D. [/quote] dobrze powiedziane xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2008 16:28
"sluchaj kQrwa zacofancu! nic nie wkorwia mnie badziej niz komentarze tk pojebane jak twoj!! nie mamy lat 50 ze ludziez wszi jada na miasta raz na 5 lat, uwierz ze chcialabys mieszkac na wsi gdybys tylko spedizla tam jakis czas, mam znajomych i z miasta i ze wszi i moim zdaniem ci z miasta maja pomysly niewarte uwagi, ludzie "ze wsi" jak to napisalas maja wiekzy szacunek do siebie nawzajem , do rzeczy, zwierzat i natury, a nie jak ty i twoi koledzy , bazgrzecie po scianach , dajecie dupy na kazdych baletach, i cpacie... wiele , wiele wiecej jeszcze. JEZELI DZIECINKO NIE WIESZ O CZYM PISZESZ, NIE PISZ NASTEPNYM RAZEM . JA DOSKONALE WIEMO CZYM MOWIE . WYCHOWALAM SIE NA WSI , A TERAZ MIESZKAM W MIESCIE... WIEC SORRY ALE DLA MNIE JESTES DNEM GLUPOTY" Jak widac i w miescie, i na wsi debile sie zdarzaja :D.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2008 14:38
[quote="Gosc"]Para współżyjąca ze sobą musi się liczyć z tym, ze prędzejtakiego dziecka.... to nie humanitarne... Wiele dziewczyn decyduje się na to ze strachu... A to nic strasznego.. to owoc miłości.. Boją sie co na to matka, szkoła, znajomi, rodzina.... To jest głupie myśłenie[/quote]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2008 16:22
dziwne. Są filmy w których dokładnie pokazana jest instrukcja jak zabić człowieka użytwając np. piły czy czegoś innego i jakoś się nikt nie czepia. To przecież tylko film! jak ktoś jest na tyle głupi żeby czerpać wzorce z filmów to jego sprawa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2008 19:47
Taak! Popieram koleżankę z dołu ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie