Jedni opływają w luksusy, inni nie mają na chleb: W takim kraju przyszło nam mieszkać!

Gdy jedni liczą kolejne tysiące na koncie, inni żyją na granicy nędzy!
Jedni opływają w luksusy, inni nie mają na chleb: W takim kraju przyszło nam mieszkać!
16.07.2011

We wszystkich społeczeństwach istnieje pewne rozwarstwienia, widoczne są różnice pomiędzy bogaczami a ludźmi żyjącymi na znacznie niższym poziomie. Zjawisko to jest zupełnie naturalne. Współcześnie odnaleźć możemy jednak coraz więcej państw, w których majątkowe różnice między ludźmi niebezpiecznie wzrastają. Jak donoszą eksperci, w takiej właśnie kłopotliwej sytuacji znajduje się obecnie Polska.

Rozwarstwienie ekonomiczne, z roku na rok, zaznacza się w naszym kraju coraz bardziej. Ludzie najbogatsi gromadzą coraz większe majątki, a wśród najuboższych grup Polaków obserwuje się wyraźny spadek zamożności.

Ta swoista finansowa przepaść powoduje coraz większe konflikty i spięcia. Zwłaszcza że, coraz trudniej jest wydostać się z grupy najbiedniejszych, a awans do bardziej zamożnego środowiska również nie należy do najłatwiejszych!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

MROCZNA HISTORIA KĄPIELI

Ludzkość przez wieki stwarzała pozory czystości, a higiena była odbierana jako zamach na zdrowie.

Czytasz harlekiny? Złapiesz rzeżączkę i będziesz samotną matką (Tak pokazują statystyki!)

Naukowcy przestrzegają przed czytaniem powieści romantycznych. Dlaczego?

Komentarze (82)

Ocena: 5 / 5
Podpis...ktos (Ocena: 5) 24.08.2013 16:03
Mieć ciasny, ale własny domek. Żyć szczęśliwie razem i bez obaw. Bogaci rzadko kiedy rozumieją takie marzenia
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 23.08.2013 17:15
Człowiek nie umie dobrze zarządzać powierzonymi mam rzeczami. Na świecie panuje nierówność majątkowa, jedni mają tysiące na koncie albo po dwa domy, a inni nie mają własnego mieszkania,marzą o pokoju z kuchnia i łazienką. Budowane są stadiony, a mogliby chociaż jakieś małe mieszkanka dla normalnych ludzi porobic. Jeszcze inni mają swoje domy i narzekają, że mieszkają nie w tym miejscu co chcą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 17:33
A w USA to mają lepiej?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 13:50
jęczą? tja.. może nie wszystkim się udało rosną ceny a płace nie. opieka socjalna jest mała. ludzie z magistrami pracują na zmywakach.nie udolne rządy.nie długo złotówka będzie warta nawet mniej niz hrywny. by otworzyć swój interes trzeba sie nie źle napocić- w tym kraju podatki Cie zjedza! podatek np od darowizny- głupota!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 23:01
Wszyscy tak jęczą, a lepiej by się za siebie wzięli, ja mam 25 lat, pracuje na etacie w urzędzie i zarabiam 1800 zł, a do tego prowadzę działalność gospodarczą- sprzedaż ubrań na All i mam z tego dodatkowy 1000, nie czuję, żeby czegoś mi brakowało. Jak się chce, ma wykształcenie i zdolności, to MOŻNA.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo