Tanatkosmetyka, czyli MAKIJAŻ DLA ZMARŁYCH: Gwarancja świetnego wyglądu po śmierci!

Innowacyjna usługa skierowana jest do wszystkich, którzy pragną wyrazić siebie również po śmierci.
Tanatkosmetyka, czyli MAKIJAŻ DLA ZMARŁYCH: Gwarancja świetnego wyglądu po śmierci!
28.07.2011

Jeszcze do niedawna tanatkosmetyka zajmowała się głównie retuszowaniem silnych przebarwień powłok skóry i bardzo widocznych zmian na twarzy nieboszczyka. Z estetyką i pięknym wyglądem miała niewiele wspólnego. Chodziło bowiem głównie o to, aby za pomocą kosmetyków ukryć przed rodziną niekorzystne widoki i nie narażać ich tym samym na dodatkową traumę związaną z odejściem bliskiej osoby.

Ostatnio jednak specjaliści od wizerunku posunęli się o krok dalej. Firma kosmetyczna Illamasqua we współpracy z zakładem pogrzebowym Leverton and Sons stworzyła ofertę The Final Act of Self-exxxxpression. To innowacyjna usługa dla wszystkich, którzy pragną wyrazić siebie również po śmierci.

Jak przeczytać możemy w ofercie firmy: Nasza marka pozwala kobietom eksplorować ich alter ego. Dlaczego dbałość o autoekspresję miałaby ustać po śmierci? Świętując życie, nie powinniśmy zapominać o eleganckim wyglądzie. Nasza oferta pozwala osobom, dla których makijaż jest bardzo ważny, zagwarantować sobie dobry wygląd po śmierci.

Co więcej, powstała nawet specjalna linia kosmetyków "After life", która – jak reklamują pomysłodawcy – ma pomóc "zrobić ostatnie czarujące spojrzenie". Wszystkie głosy sprzeciwu twórcy tego oryginalnego przedsięwzięcia ucinają jednoznacznie. Jak podkreślają: Rytuał przejścia w zaświaty miał kluczowe znaczenie dla kultury od tysięcy lat. Pogrzeb jest celebracją życia, a najbardziej fantastyczny make-up w trakcie ostatniej podróży to akt końcowy autoekspresji.

Jednak, czy w obliczu wieczności, wyrażanie siebie za pomocą makijażu będzie miało jakiekolwiek znaczenie?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jaką widzisz twarz: ŁADNĄ czy BRZYDKĄ? Niesamowita ILUZJA!

Ułożone obok siebie zdjęcia twarzy, zmieniając się z odpowiednią szybkością, dają szokujący efekt.

Rosjanie wiedzą, jak wyglądają kosmici! (Podobno ludzie spotkają się z nimi już za 20 lat!)

Do kontaktu z obcymi cywilizacjami dojdzie w ciągu najbliższych 20 lat.

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2011 15:10
co jest dziwnego w tanatokosmetyce? ta usluga istnieje od wiekow, cialo musi w trumnie wygladac ok, chyba nie chcilibyscie widziec zmarlych byle jakich w trumnach, nie? dbanie o siebie za zycia nie ma tu nic do rzeczy, jak ktos nie ma pojecia o zmianach w martwym organizmie to niech sie nie wypowiada :]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2011 21:50
wcale to nie jest duzy wydatek ostatnio sie tym zainteresowalam ;) nie chce reklamowac szkol ale znalazlam w polsce dwie;) trzeba byc odpornym a pracowac bedzie sie dobrze a i wyczytalam ze pomaga ukonczenie kursu wizazu :D:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2011 20:18
i tak nie będziecie wiedzieć, czuć ani domyślać się jak to wasza buzia będzie się prezentować w TRUMNIE :] .... wszystko będzie wam obojętne, nie będziecie słyszeć "zachwyconych" komentarzy znajomych i rodziny typu: "Jak ona ślicznie wygląda w tej trumnie" bo będziecie MARTWE.... a może Ktoś zrobi wam sweet focie i wstawi na facebooka? Rzeczywiście cool... Lepiej dbajcie o siebie za życia a nie po śmierci na 3 godziny oglądania was w trumnie... :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2011 18:38
może jakies fotki ? :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2011 18:17
dostać się na taki kurs to nie lada wyzwanie i kupa forsy. Z tego co wiem to w Polsce posiadaja taki kurs 2-3 osóby, a najbliżej można go zrobic we Francji.. ale poźniej jest bogato ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo