Są szkoły, w których NIKT nie zdał matury! CO ZA WSTYD!

Większość maturzystów poległa oczywiście na matematyce...
Są szkoły, w których NIKT nie zdał matury! CO ZA WSTYD!
13.07.2011

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. Tak złych rezultatów uczniowie nie osiągnęli już dawno. W tym roku bowiem, co czwarty uczeń nie zdał matury. Jednak to nie koniec skandali związanych z egzaminem dojrzałości. Okazuje się bowiem, że istnieją takie szkoły w Polsce, gdzie matury nie zdał ani jeden uczeń. Jak podaje portal wp.pl, w samym województwie małopolskim jest ich aż 72! Skandalicznie niskie wyniki odnotowały przede wszystkim tamtejsze licea profilowane i technika.

Taką straszliwą wpadkę zaliczył na przykład Zespół Szkół w Trzyciążu (województwo małopolskie). Chociaż do egzaminu przystąpiło tam zaledwie 12 uczniów, to jednak i tak nikt nie spodziewał się tak tragicznych rezultatów. Wszyscy maturzyści polegli na matematyce. Język polski zdało 7 uczniów. Do angielskiego podchodziło 10 uczniów, z czego nie zdało go aż 7 osób. Dyrektor szkoły w Trzyciążu nie ukrywa swojego rozczarowania. Uważa, że to dla szkoły olbrzymi wstyd, porażka, po której ciężko będzie odzyskać zaufanie młodzieży.

Zważywszy na fakt, że tylko w województwie małopolskim liczba uczniów z zerową zdawalnością jest tak duża, aż strach pomyśleć co się stanie, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna zbierze dane z całej Polski. Takich szkół jak ta w Trzyciążu z pewnością jest dużo więcej.

Kogo należy winić za tak skandaliczną sytuację: Zbyt trudną maturę, niedouczoną młodzież, czy może niski poziom nauczania w niektórych placówkach?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jaką widzisz twarz: ŁADNĄ czy BRZYDKĄ? Niesamowita ILUZJA!

Ułożone obok siebie zdjęcia twarzy, zmieniając się z odpowiednią szybkością, dają szokujący efekt.

Rosjanie wiedzą, jak wyglądają kosmici! (Podobno ludzie spotkają się z nimi już za 20 lat!)

Do kontaktu z obcymi cywilizacjami dojdzie w ciągu najbliższych 20 lat.

Komentarze (213)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 03:32
A ja sie wcale nieuczyłem. I powiem więcej nawet książek niekupiłem bo wydało mi sie to zbędne a i tak najmniej miałem z polskiego 42% ,a reszta lepiej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 16:18
matma była najtrudniejsza jaką widziałam... mam 70% i nie jestem tym wynikiem zachwycona; u mnie w klasie nie było źle - tylko 4 osoby nie zdały, ale w jednej równoległej 14 na niecałą 30
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 11:15
Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ: www.niezdalemmatury.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 20:36
Owszem, matura była trudna, ale też nie przesadzajmy. Była trudna dla osób celujących w wyniki na poziomie 70-80%, ale zdać można ją było z, za przeproszeniem, palcem w dupie. Wszyscy po trochu są winni. CKE za poziom, szkoły za olewanie swoich obowiązków i tak samo my-maturzyści, za brak systematyczności i nonszalanckie podejście do życia. Takie jest moje zdanie, a jestem tegoroczną maturzystką, więc darujcie sobie komentarze typu "chyba nie widziałaś tej matury"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 17:37
'Polsce, gdzie matury nie zdał ani jeden uczeń. Jak podaje portal wp.pl, w samym województwie małopolskim jest ich aż 72!' Coś wątpie w słusznosć tych nformacji;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo