Czytasz harlekiny? Złapiesz rzeżączkę i będziesz samotną matką (Tak pokazują statystyki!)

Naukowcy przestrzegają przed czytaniem powieści romantycznych. Dlaczego?
Czytasz harlekiny? Złapiesz rzeżączkę i będziesz samotną matką (Tak pokazują statystyki!)
14.07.2011

Większość kobiet lubi czytać romanse. Powieści takie stają się dla nich pewnego rodzaju odskocznią od szarej codzienności, zaniedbanego partnera, czy problemów w pracy. Okazuje się jednak, że książki o tematyce romantycznej przynoszą swoim czytelniczkom więcej szkód, niż pożytku.

Amerykańscy lekarze udowodnili ostatnio, że kobiety po lekturze noweli miłosnych bardzo często zaczynają mylić fikcję z rzeczywistością. - Bohaterki takich książek oddają się w ramiona przystojnych, odpowiedzialnych mężczyzn, zawsze przeżywają orgazm, a ukoronowaniem ich związku jest bezproblemowa ciąża – tłumaczy portal heraldsun.com.au. Takiego samego scenariusza czytelniczki oczekują potem w swoim życiu. Rzucają się w wir romansów, nie zwracając przy tym uwagi na zabezpieczenie się przed ciążą. Efektem takiej lekkomyślności są potem frustracje, samotne macierzyństwo, niskie poczucie własnej wartości, a nawet choroby weneryczne.

Co ciekawe, szacuje się, że ponad połowa kupowanych w USA książek to powieści romantyczne, a zagorzałe wielbicielki takiej literatury potrafią przeczytać nawet 30 romansów w miesiącu. Jak myślicie, czy w Polsce książki miłosne są równie popularne?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Które kierunki studiów są w tym roku najbardziej oblegane? MAMY RANKING

Maturzyści wybrali kierunki, które zapewnią im w przyszłości dobrą pracę.

Chcą wyeliminować naukę odręcznego pisania ze szkół! Podobno klawiatura jest praktyczniejsza

Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się obsługi komputera, dlatego zamiast długopisów będą używać… klawiatury.

 

Polecane wideo

Komentarze (39)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 00:52
Zgadzam się.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 00:50
To głupi artykuł. Sa romanse i romanse. POlecam Rosamunde Pilcher, a z krajowych autorek opowiadania Katarzyny Redmerskiej. Są to książki romantyczne, ale w starym stylu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2011 13:39
VQ9CH1 ykffhqfjkffd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 02:15
Your aritlce was excellent and erudite.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 18:58
Zamiast takich "MĄDRYCH " badań mogliby ci lekarze wziąć się za jakieś pożyteczne potrzebne całemu światu odkrycia. Ile teraz panuje tych okrutnych choróbsk, epidemii , nowotworów, a dalej na większość nie ma ratunku. Ludzie właśnie tego potrzebują a nie jakiś badań typu "Czytasz harlekiny?(...)". Żałosne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie