Jak przekonać desperata, że nie warto się zabijać?

Podobno ta metoda jest w stanie zdziałać cuda! Wywołuje tak silny wstrząs, że każdemu odechciewa się samobójstwa.
Jak przekonać desperata, że nie warto się zabijać?
17.08.2011

Zastanawialiście się kiedykolwiek, w jaki sposób można przekonać człowieka myślącego o samobójstwie, że jednak warto korzystać z uroków życia? Okazuje się, że istnieje na to idealne rozwiązanie. Wystarczy zapisać desperata na... kurs dobrego umierania.

Na taki kontrowersyjny pomysł wpadła koreańska firma konsultingowa. Oferuje ona kursy, podczas których jej członkowie na własnej skórze doświadczają, czym jest śmierć. W ciemnym pokoju, przy blasku świec, uczestnicy kursu spisują swoją ostatnią wolę, po czym na głos odczytują własny testament. Następnie zwiedzają kaplicę, w której odbyć ma się ich własny pogrzeb. Uczestniczą również w specjalnej sesji zdjęciowej, by następnie wybrać zdjęcie, które znajdzie się na ich trumnie. Na tym jednak nie kończą się „atrakcje” przygotowane dla kursantów. Członkowie przedsięwzięcia mają bowiem okazję samodzielnego wybrania własnej trumny oraz położenia się w niej.

A wszystko po to, aby wywołać wstrząs u człowieka. Istnieje bowiem duża szansa, że dzięki tym niesamowitym wrażeniom postanowi on wreszcie zmienić swoje życie. Odzyska radość istnienia oraz oswoi się z własną śmiercią.

Jak Wam się podoba kontrowersyjny pomysł Koreańczyków?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pępek to siedlisko brudu! Żyje tam ponad 1000 różnych drobnoustrojów (FUJ!)

To prawdziwe siedlisko bakterii...

Chemikalia w kosmetykach TUCZĄ: Który składnik jest WINNY tyciu?

Stosowanie większości kosmetyków daje nieprzyjemne efekty uboczne.

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2011 13:35
jak przekonac papilota,zeby publikował mądrzejsze artykuł?....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2011 23:07
bardzo dobry pomysł!. najlepiej działają drastyczne metody
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2011 21:54
bardzo dobry pomysl:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2011 15:13
Ja mam przyjaciółke , którą odciągałam od samobójstwa juz kilka razy. Byłam przy Niej ciagle i mieszalam w głowie, zeby w koncu nie wiedziala co ma zrobic ;) i tak wazna jest milosc, jej partner usilnie probowal do Niej przemowic, grunt to duzo rozmawiac, nawet jesli sie wydaje, ze oni nie sluchaja, to błąd, owszem sluchaja i pamietaja co mowilismy to daje im wątpliwosci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2011 12:36
to jest jakaś głupota !!!! beznadzieja ! ja bym inaczej to zrobiła powiedziała bym do tej osoby tak: po co się zabijasz może szczeście się do ceibie uśmiechnie mozesz zacząć próbować wszystkiego modelingu przecież nie masz nic do stracenia inaczej się zabijesz
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo