Torturują nasze dzieci na Wyspach! Mali Polacy są bici i poniżani przez irlandzkich kolegów!

Nastolatki z naszego kraju znajdują się w równie ciężkiej sytuacji jak uczniowie pochodzący z Afryki czy z Azji.
Torturują nasze dzieci na Wyspach! Mali Polacy są bici i poniżani przez irlandzkich kolegów!
13.07.2011

Życie na emigracji często kojarzy nam się z przygodą, czymś nowym, oryginalnym, wreszcie z szansą na zarobienie pieniędzy. Okazuje się jednak, że życie w obcym kraju to również niezła szkoła życia, zwłaszcza dla... małych dzieci.

Jak podaje portal Gazeta.pl, aż 58 procent polskich dzieci w wieku gimnazjalnym, które zamieszkały z rodzicami w Irlandii Północnej, może doznawać rasizmu ze strony szkolnych kolegów. Bariera językowa i brak wiedzy o innych kulturach sprawiają, że irlandzkie dzieci biją i wyzywają rówieśników z Polski.

Nastolatki z naszego kraju znajdują się w równie ciężkiej sytuacji jak uczniowie pochodzący z Afryki czy z Azji - dodaje portal. Co najgorsze jednak, na te swoiste ksenofobiczne zachowania uczniów zupełnie nie reagują dyrektorzy szkół. Jedyne co proponują prześladowanym dzieciom to przychodzenie do szkoły wcześniej i opuszczenie budynku później w celu uniknięcia konfrontacji.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Pępek to siedlisko brudu! Żyje tam ponad 1000 różnych drobnoustrojów (FUJ!)

To prawdziwe siedlisko bakterii...

Chemikalia w kosmetykach TUCZĄ: Który składnik jest WINNY tyciu?

Stosowanie większości kosmetyków daje nieprzyjemne efekty uboczne.

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2011 18:15
I to jest prawda. Tak samo jest w Anglii gdzie mieszkam. Sama takie cos przeszlam. Wyzywaja sie bo nie znamy ich jezyka lub rozmawiamy po Polsku w ich obecnosci co ich denerwuje bo nie maja pojecia o czym rozmawiasz i moga odebrac to jako obgadywanie ich. Kolejny powod to,ze odbieramy im prace. Wiele rzeczy sie nasluchalam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 23:17
Nie mozna generalizowac. Ubiegly rok dla mnie w Anglii byl najlepszym czego doswiadczylam. Zaluje ze urodzilam sie w Polsce i moim jedynym marzeniem jest wyrwac sie stad jak najdalej. Ale to dluga historia, na ktora szkoda nerwow i czasu :) Pozdrawiam
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 22:48
niestety to prawda. Ale nie wszyscy brytyjczycy sa tacy wredni. Niektórzy pomagaja polakom nauczyc sie jezyka i zaklimatyzowac sie w nowym kraju. Ja mam przyjaciolke brytyjke i jest swietnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 18:17
dla mnie otwarte granice są zbytnio otwarte- nacje się przemieszczają jak chcą, a bogatsze kraje stają się siedliskiem ludzi ze wszystkich stron świata- wiedzieliśmy, jak to się skończyło we Francji i jak jest na Wyspach. niedługo państwa zanikną a my staniemy się globalną wioską- to do niczego dobrego nie doprowadzi, bo z jednej strony człowiek powinien być wolny, ale jak się okazuje jest za głupi na taką wolność
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 16:29
Bo do Anglii sie wszyscy pchaja. Niedlugo bd tam mieszkac ludzie z calego swiata. Wyobrazacie sobie co by bylo jakby taka sama sytuacja byla w Polsce byloby jeszcze gorzej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie