Chemikalia w kosmetykach TUCZĄ: Który składnik jest WINNY tyciu?

Stosowanie większości kosmetyków daje nieprzyjemne efekty uboczne.
Chemikalia w kosmetykach TUCZĄ:  Który składnik jest WINNY tyciu?
07.07.2011

Wydawałoby się, że nadwagę powoduje przede wszystkim zła dieta i brak ruchu. Okazuje się jednak, że nie są to jedyni sprawcy otyłości. Nawet nie zdajemy sprawy, że ukrytym winowajcą naszego tycia są... używane przez nas kosmetyki, a raczej zawarte w nich trujące substancje.

Chemiczne kalorie obecne w szamponach, mydłach czy płynach do kąpieli zaburzają pracę naszego układu hormonalnego, a to z kolei sprawia, że zaczynamy przybierać na wadze. Głównym sprawcą tego negatywnego oddziałania są tzw. ftalany, substancje obecne w przynajmniej 70 procentach kosmetyków znajdujących się na rynku.

Toksyczne chemikalia sprawiają, że naszym ciałom coraz trudniej jest kontrolować własną wagę. Jednak otyłość to nie jedyny negatywny skutek używania kosmetyków. Okazuje się bowiem, że zawarte w wielu szamponach czy piankach do włosów substancje bardzo niekorzystnie wpływają również na działanie innych układów w naszym organizmie. Przyczyniają się na przykład do wzrostu zaburzeń płodności, czy też przedwczesnego dojrzewania dzieci.

Jak więc możemy chronić się przed zgubnym działaniem chemii? Specjaliści zalecają, aby wybierać kosmetyki pozbawione zapachu, najlepiej te z serii ekologicznych, które mają tylko naturalne składniki. Warto również przed zakupem produktu dokładnie zapoznać się z ulotką, a jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości skonsultować się z dermatologiem!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Studia zaoczne w Polsce kosztują fortunę! (Kto płaci najwięcej?)

Kogo na to stać?

W tej knajpie na obiad serwują... PENISY (Podobno mają uzdrawiające działanie!)

W menu znajdziemy np. penisa węża, który podobno wspaniale działa na męskie libido czy penisa osła dobrego na cerę.

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 20:56
a ja zajadam lakier do paznokci :P i... chudnę, a nie tyję :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2011 21:44
Chłopak do dziewczyny trzymając ja za rękę : ale Ty jesteś tłusta! -To przez ten krem do rąk, -To Ty jesz krem do rąk????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2011 12:58
AAAAA CODZIENNIE MALUJ Ę SIĘ! CZY TO ZNACZY ZESTEM GRUBA?????????? ;((((((((((
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 23:03
chudzielce tez sie myja i na nich nie dziala ???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 13:41
to moze napiszecie czego unikac dokladniej jakich substancji a nie ogolnikowo, moze jakies przyklady??? ale nie- lepiej siac panike!!!! pojde do dermatologa ze tyje od szamponu to mnie wysmieje!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie